Laimjala Aeruramm tänavu Ruhves

Eeloleval laupäeval toimub viiendat korda Laimjala Aeruramm, mida korraldab Laimjala Arenguselts MTÜ. “Ise peame seda pisikeseks juubeliks ja seetõttu on programmis ka veidi pidulikumaid hetki,” ütles ürituse korraldaja Meren Tamm Saarte Häälele.

Kui varemalt on Aeruramm toimunud Sääremäel ja Luhinal, siis sedakorda tehakse seda Ruhve külas, kunagise kalasadama juures, kus asub avalik mereäärne puhkekoht. “Ruhve on Laimjala rannaäärsetest kohtadest üks kaunimaid, üle lahesopi paistab kätte ka Laidunina majakas,” märkis Tamm.

Juba registreerunute seas on ka võistkondi, kes on osalenud kõigil viiel aastal: Sinikajakas (Mart Tartlan, Mihkel Tammaru), Johanna (Janno Rauk, Mikk Tuisk), Naabrid (Maarika Saks, Jaanus Pukk). Korraldajaid rõõmustab ka see, et uustulnukana on end kirja pannud Uko Kõrge – Pärnu Kalevi spordikooli treener ja aerusportlane, kes on mitmekordne Eesti meister ja tulnud medalitele ka Eestist väljas.

Nagu ikka, saadab merepealset võistlust kaldaprogramm, mis pakub tegevust nii väikestele kui ka suurtele. Toimub loodusmatk, sõlmede töötuba, lastele viikingite mängud, meisterdamine jpm. “Peamine eesmärk on siiski mere äärde kokku tulla, nautida maalilist rannajoont ja muhedat koosolemist. Pakume ka kohalikku toidukraami ja suitsukala,” ütles Tamm. Sel aastal langeb Laimjala Aeruramm samale kuupäevale muinastulede ööga. Võimaluse korral süüdatakse seega päikeseloojangu ajal rannal lõkke, et jätkata iilastulede traditsiooni ja kutsuda kõik paadid merelt tagasi. Muinastule taustal mängib ansambel Vanad Sõbrad mereteemalisi lugusid.

Print Friendly, PDF & Email