Saarlased on nõus vähiravi koju tooma (8)

Kuressaare haigla on valmis koos Saaremaa vallaga lahendama hinnanguliselt 100 000 eurot maksva ravimite lahustamiskeskuse probleemi, kui see aitaks kaasa vähiravi korraldamisele Kuressaares.

Saarte Hääl kirjutas eile, et niigi kurnatud vähihaiged peavad ravisüsti saamiseks Tallinnas käima, kuna seadus ei luba siinses haiglas seda protseduuri teha. Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane kinnitas lehele, et valmidus selle teemaga tegelemiseks on haiglal olemas.

Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juhi Heli Paluste sõnul on vähiravi puhul märksõnadeks kvaliteet ja ohutus. “Kõik võimalused ravitingimuste parandamiseks on arutamist väärt, aga lahendused ei saa tulla kvaliteedi ja ohutuse arvelt,” ütles ta, lisades, et mõistab ka saarlaste muret.

Paluste selgitas, et keemiaravi teostamine nõuab spetsiaalseid tingimusi ravimite lahustamiseks ja ettevalmistamiseks ning kindlasti ka kogenud ja väljaõppinud personali. “Spetsiaalne lahustamiskeskus on ühtlasi kallis investeering ja meile teadaolevalt ei ole üheski üldhaiglas praegu neid võimalusi,” märkis ta ja lisas, et erialaühendused ei ole seni ravivõimaluste laiendamist üldhaiglatesse kordagi ettepanekuna tõstatanud.

Kuressaare haigla juhatuse liige Märt Kõlli ütles, et haigla on koostöös vallaga valmis härjal sarvist haarama. “Oleme valmis koos Saaremaa vallaga lahendama lahustamiskeskuse problemaatika, kui eesmärk on Saaremaa inimesele teenuse osutamine võimalikult kodu lähedal,” lausus Kõlli. Eile ütles dr Laane, et takistavaks asjaoluks ei saaks ka spetsialistide küsimus.

Märt Kõlli sõnu kinnitas ka Saaremaa vallavanem Madis Kallas, kelle sõnul on vald osapoolena nõus arutama võimalusi, kuidas Kuressaares vähiravi pakkuda. “Kui see on Kuressaare haigla kindel soov ja plaan, siis loodame, et nad pöörduvad selle ettepanekuga ministeeriumi poole,” ütles Heli Paluste saarlaste valmidusest kuuldes.

Print Friendly, PDF & Email