Vald peatas teedevalitsuse saali rendile andmise

Kui Saaremaa vallavalitsus plaanis algselt anda Pihtla teel asuva endise teedevalitsuse saali viieks aastaks rendile MTÜ-le Riimes, siis praegu on otsustatud see peatada.

Abivallavanem Jüri Linde ütles, et seni on MTÜ Riimes ja ka teised kasutanud seda saali tunnihinna alusel, kuid nüüd tahtis Riimes sõlmida saali kasutamiseks lepingu. “Kuna selle saali rentimisel on ka teisi huvilisi, on vallavalitsus praegu lepingu sõlmimise peatanud kuni huviliste väljaselgitamiseni,” põhjendas Linde otsust.

Jüri Linde on varem öelnud, et saal otsustati rahvaspordiklubile Riimes rendile anda, kuna nad on seda kasutanud juba pikema aja vältel. Seni ei olnud saali kasutus aga lepingu kujul vormistatud. Kuna saal on tantsukooli Semiir kasutuses olnud juba pikemat aega, siis enampakkumist ruumide väljarentimiseks ei korraldatud.

Vallavara valitsemise kord sätestab, et vallavara võib anda otsustuskorras kasutusse avalik-õiguslikule juriidilisele isikule, mittetulundusühingule ja sihtasutusele ning et lähtudes avalikest huvidest võib vallavara kasutusse anda ka tasuta. “Arvestades, et tegu on laste ja koolinoorte tantsutreeningutega, leiame, et nende eesmärgid lähtuvad avalikest huvidest,” lausus Linde.

Rahvaspordiklubi Riimes treeningutes osaleb üle 170 lapse ja treeningud toimuvad vähemalt kuuel päeval nädalas.

Print Friendly, PDF & Email