Ott Tänak sõitis end Markko Märtiniga ühele reale (27)

VÕIDUJOOVASTUS: Ott Tänak on rõõmus kogu tiimi üle, sest kogu nädalavahetus tegutseti väga kõrgel tasemel. Pildil ka Martin Järveoja.
TIMO ANIS

Nädalavahetusel sõidetud autoralli Saksamaa etapil teist aastat järjest triumfeerinud Ott Tänakule oli see viies MM-ralli võit, täpselt sama palju etappe võitis tema mentor Markko Märtin.

Kui Ott Tänakul kulus viie rallivõiduni jõudmiseks 88 etappi, siis Märtini karjäär lõppes 86 ralliga. Siiski jääb saarlane oma eelkäijale alla poodiumikohtade arvult, sest Märtinil on neid kokku 18, temal aga seni 16. Mõlema ralliässa parim koht hooaja kokkuvõttes on olnud kolmas.

Ott Tänak hoidis Saksamaal liidrikohta pea terve ralli. Kokkuvõttes edestas Toyota WRC-l koos Martin Järveojaga kihutav saarlane Thierry Neuville’i 39,2 ja Esapekka Lappit 1.00,9-ga. “See oli kindlasti raskeim võit, mis mul on kunagi olnud,” rääkis Ott Tänak, lisades, et rajal käis väga äge võitlus ja ta pidi suruma väga tõsiselt. “Reedel tundsin ma end autos väga mugavalt, kuid laupäeva hommikul ei tundnud ma end väga kindlalt, kuid tiim tegi autoga teeninduses head tööd. Pühapäeval pidin tegema lihtsalt puhta sõidu.”

Ott Tänak ütles, et ta on rõõmus kogu tiimi üle, sest kogu nädalavahetus tegutseti väga kõrgel tasemel. “Me oleme liikunud meistrivõistlustel õiges suunas, kuid me võtame jätkuvalt kõike samm-sammult. Nüüd on mu fookus Türgil ja püüame selleks valmistuda nii hästi kui võimalik,” kinnitas Ott Tänak.

Nüüd, kui sõita jääb veel neli rallit, jätkavad Tänak ja Järveoja hooaja kokkuvõttes kolmandal kohal. Nad kaotavad liidritele Neuville – Gilsoule 36 ja Ogier – Ingrassiale 13 punktiga. Tootjate arvestuses tõusis teiseks Toyota, kes jääb nüüd liidrina jätkavast Hyundaist maha 13 punktiga.

Hooaja kümnes MM-etapp sõidetakse 13.–16. septembrini Türgis.

Print Friendly, PDF & Email