Karl Patrick Lauk võttis Prantsusmaal kindla võidu

Amatöörklubis Pro Immo sõitev jalgrattur Karl Patrick Lauk võitis Prantsusmaal kõrgetasemelise 95 km pikkuse kriteeriumi Grand Prix de la Machine.

Juba teisel ringil võttis Karl Patrick Lauk ette rünnaku. Kohe sai ta ka eest kätte ühe üksiku St Etienne´i klubi sõitja, kes järgnevad viis-kuus ringi lihtsalt saarlase saba peal rippus ja vahetusi ei suutnud või ei tahtnud võtta. “Üks hetk öeldi, et tiimikaaslane on seljataga 10-sekundilise vahega ja tuleb üksi. Võtsin gaasi maha ja ootasin järele. Siis panin aga uuesti mitu ringi üksinda. Mingi hetk hakkas ka tiimikaaslane mõningaid vahetusi võtma,” rääkis noor rattur.

Kui natuke üle poole sõidust oli sõidetud, jäi St Etienne’i rattur tuulest maha ja Pro Immo mehed jätkasid kahekesi. Enamiku ajast sai Karl Patrick Lauk ise vedada ja lõpus ei tekkinud vaidlusekohtagi, kes võidu vormistab.

“Tegime rahvale väikese sõu veel lisaks ja sai päeva kordaläinuks lugeda. Ülejäänud sõitjatele suutsime ka hea esituse käigus rohkem kui ringi sisse teha,” märkis Lauk.

Lõpuks edestasid Karl Patrick Lauk ja Florent Pereira kolmanda koha saanud Ronan Racault´d pisut enam kui kolme minutiga.

Print Friendly, PDF & Email