Valjala soovib staadioni ja võimla renoveerimist (3)

Võttes aluseks Valjala valla arengukava tegevuskava aastateks 2016–2024 ja pidades kinni ühinemislepingus kokkulepitust, otsustas osavallakogu teha Saaremaa vallavalitsusele ettepaneku viia valla arengukava eelnõusse sisse Valjala põhikooli võimla renoveerimine 2019, põhikooli staadioni renoveerimine 2020 ja põhikooli ventilatsiooni ringiehitamine 2019.

“Me olime väga üllatunud, et meie asjad on edasi lükatud 2022. aastasse,” ütles Valjala osavallakogu esimees Kaido Kaasik.

“Need tööd olid meie oma arengukavas sees ja oleks jõudnud need ise juba ära teha, seepärast loodame, et need renoveerimised toimuvad ikka plaanitud ajal.”

Kaasiku sõnul kasutab kohalik kogukond võimlat ja staadioni väga intensiivselt, kuid mõlemad rajatised vajavad värskendamist, sest näiteks võimlat renoveeriti viimati 20 aastat tagasi.

“Igal õhtul käib seal väga aktiivne tegevus,” lausus ta, lisades, et seinad tahaksid ülevärvimist ja põrand uuendamist.

Koolimaja aknad vahetati ka pea kakskümmend aastat tagasi. “Kevaded lähevad väga soojaks ja tegelikult peaks ruume ka jahutama, et oleks tänapäevane normaalne õpikeskkond,” põhjendas Kaido Kaasik tööde vajadust.

“Peaks panema ka soojusvaheti, mis maja jahutaks. Akende lahtihoidmine ei ole ohutuse mõttes hea. Meil on maakonna üks suuremaid põhikoole ja kaasaegne ventilatsioon oleks elementaarne asi.”

Print Friendly, PDF & Email