Vald hakkab toetama haigete arstilkäike (9)

Saaremaa vald plaanib hakata rahaliselt toetama vallaelanikke, et nad saaksid ka edaspidi sõita turvaliselt mandrile arstivastuvõttudele.

Haigete transportimise toetamine tõusis päevakorda põhjusel, et elukalliduse kasv tõotas tõsta teenuse hinda, mis oleks niigi hinnatundlike klientide majanduslikku toimetulekut halvendanud.
Saaremaa valla sotsiaalosakonna juhataja Piret Piheli sõnul teeb sotsiaalosakond ettepaneku toetada MTÜ-d Saaremaa Vähiühing rahaliselt, et mandri haiglas raviprotseduuril käiv patsient saaks ka edaspidi sõidu ajal kodust haiglasse ja tagasi professionaalset kohtlemist ja meditsiinilist abi. Teenust saavad haiged, kelle tervislik seisund ei võimalda ravile jõudmiseks kasutada isiklikku või ühistransporti.

Sihtrühma kuulub vähihaigete kõrval ka teiste diagnoosidega inimesi. “Sõit on pikk, õiget maja ja ust üles leida keeruline, eriti veel kui inimese tervislik seisund hea ei ole,” rääkis Piret Pihel. “Hilineda ei tohi, siis oled oma aja arsti juures maha maganud ja uut aega pole jällegi lihtne saada.”

Praegu pakub teenust valdavalt Siinorite Transportteenus OÜ, mis sõidutab maakonna elanikke Tallinna eriarstide vastuvõttudele või erinevatesse haiglatesse ravile. Teenus Kuressaare–Tallinn–Kuressaare maksab kliendile 36 eurot.

Ettevõtte juhatuse liige Angela Siinor märkis, et kuna nende klientuur on vähekindlustatud elanikkond (pensionärid, puudega inimesed, väikelastega emad), siis annab teenuse hinnatõus neile valusalt tunda.

Teenuse toetamine tagab Siinori sõnul ettevõtte edaspidise jätkusuutlikkuse. Kuna igapäevaselt sõidetakse läbi umbes 600 km (aastas umbes 160 000 km), siis pole suure läbisõidu tõttu pääsu ka transpordivahendite uuendamisest.

Saaremaa vald pöördus ka Muhu valla poole ja tegi neile ettepaneku sobivuse korral sõlmida kolmepoolne koostööleping Saaremaa ja Muhu valla ning MTÜ Saaremaa Vähiühing vahel. Teenust saab vähiühing osta ükskõik milliselt firmalt, kes seda pakub.

Print Friendly, PDF & Email