Väike maapealne paradiis (5)

Peter Ireton

“Oleme käinud Saaremaal juba mõned head aastad ning tundnud alati siia saabudes, et “midagi on õhus”,” kirjutab aastaid Saaremaad külastanud ja kalliks pidanud Peter Ireton.

Kaunitest vaadetest maal kuni suurepäraste roogadeni ja naeratavatest nägudest kuni avatud südameteni, Saaremaa tõstab ikka ja alati siiatulijate tuju.

Usume, et Saaremaad ootab märkimisväärne tulevik mitmes valdkonnas – kindlasti erinevates turismindusvormides, samuti toidutootmises, põllumajanduses. Ja kõige selle jaoks, selle arendamiseks, turundamiseks peaks olema keskne organisatsioon. Kõik, mis puutub Saaremaa brändi, peaks olema koondunud ühe vihmavarju alla.

Saaremaa külalised leiavad siin tõepoolest igaüks midagi enda jaoks. Alustades purjetamisest, ujumisest, kalapüüdmisest, matkaradadest ja lõpetades naeru täis õdusate õhtupoolikutega kohalikes restoranides – siinne maagiline atmosfäär sulatab külmemagi südame.

On täiesti usutav, et paljud tahavad ja tahaksid siin elada, kasvatada siin lapsi ja elada rahuldust pakkuvat elu. Pidades seda kõike meeles, peaksid kohalikud omavalitsusjuhid kaaluma kas mõne konkreetse inimese ametisse nimetamist või koondama kokku grupi, kelle südameasjaks oleks anda hoogu IT-tööstusele Kuressaares.

Viimase 15 aasta arengud siin on olnud hämmastavad, kui võrrelda neid vist pea kõigi Euroopa riikidega. Imetleme vägagi seda, kuidas kogukond on suutnud liikuda ajaga kaasa, hoides samal ajal olulisel kohal oma juuri ja vanu traditsioone.

Heites pilgu tulevikku, mõtleme, milline saab Saaremaa olema aastal 2050. Tahaksime väga loota, et arengud jätkuvad sama tõusvas joones, kui see seni on olnud. Kuid tunneme siiski, et tuleviku nurgakiviks, edu võtmeks võiks olla atraktiivne IT või mõni muu tehnoloogiavaldkond. Pikimgi teekond algab ikka esimesest sammust.

Print Friendly, PDF & Email