SEPPS nakatab lapsi spordipisikuga

TÄHELEPANU IGAÜHELE: Merlyn Leimani (vasakul) sõnul peab grupis olema täpselt nii palju lapsi, et juhendajal jätkuks tähelepanu kõigile. Harjutusi teevad trennilapsed Anna-Liisa Köster, Kevin Köster, Rasmus Tamm ja Mario Teder.
MAANUS MASING

Saaremaalgi tegutsev eraspordikool SEPPS on laste ja noorte liikumist edendav ja propageeriv huvikool, mille asutajad Madis Sepp ja Merlyn Leiman lähenevad sportimisele läbi mängu ja meelelahutuse.

Nad usuvad, et spordi ja liikuvuse propageerimine on oluline juba varases nooruses ning on seetõttu pannud oma tegevuse rõhu just väikeste spordiharrastajatega tegelemisele.

Rahvusvaheliselt kogenud treenerid

2016. aasta alguses eraspordikoolile aluse pannud Merlyn Leiman ja Madis Sepp on võtnud oma missiooniks pakkuda Eesti lastele uutmoodi lähenemist huviharidusele ja spordile. “Meie põhiline missioon on laste liikumisharjumuste kujundamine ja süvendamine,” sõnas Merlyn. Ta rääkis, et välismaal spordivaldkonnas töötades said nad mõlemad Madisega aimu sealsest huvitegevuse kvaliteedist ja otsustasid oma kogemustega pakkuda uutmoodi sportimise võimalusi ka kodumaal. Nüüd annabki eraspordikool lastele mõeldud üldfüüsilisi treeninguid, mis toimuvad enamasti lasteaias või koolis kohapeal, erandjuhul ka rendipinnal.

“Meie treeningud on üles ehitatud selliselt, et need on konkreetses vanuses lastele õige raskusastmega ja väga arendavad, samas paeluvad ja kaasahaaravad, jättes eelkooliealisele lapsele tihti mulje, et treening on justkui lõputu mäng. Koolitreeningutes on mängu veidike vähem, kuid ka need toovad lisaks füüsilistele väljakutsetele palju kaasategemise rõõmu,” rääkis Merlyn.

Saaremaal viivad SEPPS-i lastetreeninguid läbi treenerid ning eraspordikooli asutajad Madis Sepp ja Merlyn Leiman ise, mandril aga aktiivsed särasilmsed noored inimesed, kes on oma elu pühendanud spordile, liikumisele ja lastega töötamisele.

Madis on spordialast silmaringi laiendanud näiteks USA-s Massachusettsis, õppides üldfüüsiliste ja jalgpallitreeningute anatoomiat, samuti olid nad mõlemad Merlyniga Tais ICamp Thailand´i (esimene Ameerika stiilis suvelaager Aasias) spordiinstruktorid ja õpetajad ning Bangkoki rahvusvahelises koolis kehalise kasvatuse õpetajad ja treenerid.

Madisel on 10 aastat kogemust erinevate lastetreeningute läbiviimisel Tallinna spordiklubides ja lasteasutustes ning ka omajagu erinevaid treeneri kutsetunnistusi. Merlyn on olnud Norras lapsehoidja ja spordiõpetaja, tal on viie aasta jagu kogemusi erinevate lastetreeningute läbiviimisel Tallinna spordiklubides ja lasteasutustes. Lisaks on ta töötanud liikumisõpetajana, läbinud väga mitmeid laste liikumise ja spordiga seonduvaid täiendkoolitusi ning omab treenerilitsentsi. Merlynile meeldib ka töö täiskasvanutega – 2014. aastast on ta rahvusvaheliselt tunnustatud rühmatreeningute treener ja omab ka Les Mills BodyPump´i treenerilitsentsi. Sügisest jätkab ta õpinguid samas valdkonnas.

Eraspordikooli asutajad leiavad, et lastega töötamisse tuleb suhtuda loominguliselt ja “maskeerida” asjaolu, et tegemist on trenniga. Nad on võtnud eesmärgiks pakkuda lastele sporti, mis on ka meelelahutuslik ja jätab neile sporditegemisest positiivse tunde – et nad tahaksid tulla ka järgmisse tundi.

“Tihti on spordikoolid ühe spordiala põhised. Meie arendame üldkehalist vastupidavust ja vormi ning eesmärgiks on spordipisikuga nakatamine. Kogemus on meile õpetanud, et lastele mõjub kõige paremini trenn, kus saab vaheldust ja füüsilist koormust läbi mängu ja meelelahutuse ning järk-järgulise koormuse tõstmise,” rääkis treener.

Spordiringis tehakse erinevaid üldarendavaid harjutusi tihti nii, et lapse jaoks justkui ei olekski tegu trenniga. Nii saab last füüsilise koormusega harjutada, ilma et ta tegelikult täielikult tajuks, kui palju ta füüsiliselt pingutab.

Rühmas on harilikult kuni 15 last, mõnes ka vähem. Treenerid leiavad, et grupis peab olema täpselt nii palju lapsi, et juhendajal jätkuks tähelepanu kõigile. Koolilaste trennides on koormus suurem, sisuga minnakse konkreetsemaks ja tegevused muutuvad raskemaks, aga sinnagi on peidetud lõbusaid elemente.

“Meie lastetreeningute kavad on üle Eesti iganädalaselt samad, mis tähendab, et pole vahet, kas tegu on suure Tallinna lasteaia või väikese Võru lasteaiaga – iganädalaselt peatreeneri koostatud tundide kavad hoiavad meie teenuse kvaliteedi ühtse ja võrdväärsena üle kogu Eestimaa,” rääkis Merlyn spordikooli missioonist pakkuda ühtlast kvaliteeti igas Eestimaa otsas.

Aktiivne meelelahutus kasvõi pulmas

“Lisaks viime läbi ka erinevaid lasteüritusi – sünnipäevad, aiapeod –, osaleme suvepäevadel ja firmaüritustel või kasvõi pulmades, kus sisustame meeleolukate mängude ja tegevustega laste aega ning loome neile meeldejäävaid hetki. Suveperioodil on treeningutes paus, kuid agaramad trennisõbrad saavad puhkuseperioodil osaleda ägedates sportlikes linnalaagrites, kus ei tule puudu ei loovatest ja mängulistest tegevustest ega ka tublist spordist. Linnalaagrites osalevad meil 5–12-aastased lapsed.”

Eraspordikool SEPPS teeb spordiringi 3–7-aastastele lastele ja treeninguid 7–14-aastastele, kuid treenerid osalevad ka laste sünnipäevadel ja üritustel. “Vastavalt vajadusele tegeleme lastega ka näiteks pulmades, kus võib-olla on vaja natuke vähem sportlikku tegevust. Aga selleks oleme ka valmistunud ja võtame kaasa näiteks oma mullitamismasina, mis lastele alati palju rõõmu valmistab,” lausus Merlyn, kelle sõnul on nad kohal ka firma suvepäevadel või ka täiskasvanute sünnipäevadel, kui vaja lastele vahvat äraolemist korraldada.

Lisaks teevad nad vahvaid spordilaagreid: “Teeme näiteks linna- ehk päevalaagreid, aga ka ööbimisega laagreid. Lastega tegelemisel on ikkagi eelkõige eelduseks siiras rõõm nendega tegelemisest ja meil on alati hea meel neile lõbusat tegevust pakkudes neis ka sportlikku meelt arendada.”

Sügisest ongi kõik huvilised oodatud proovitundidesse oma silmaga julgelt üle kaema, millega eraspordikoolis tegeletakse. Esimene tund on uutele tulijatele alati tasuta.


Kust leiab infot?

Lisainfot saab meiliaadressil info@sepps.eu, Facebookis Eraspordikool SEPPSi lehelt. Võib võtta ühendust ka õppejuhi Merlyn Leimaniga aadressil merlyn@sepps.eu, spordikooli direktori Madisega saab kontakti aadressil madis@sepps.eu.

Print Friendly, PDF & Email