Sähka asemele bensiinimasin (1)

Saaremaa vald plaanib Lümanda ja Kärla piirkonna sotsiaaltöötajale soetada bensiinimootoriga sõiduki, mille talvine kasutusmugavus on suurem kui praegustel elektriautodel.

Inimestele on jäänud silma Lümandas nukralt seisev tühja rehviga sinivalge Mitsubishi elektriauto. Valla sotsiaalosakonna juhataja Piret Pihel selgitas, et 2018. aasta alguses otsustati jätta üks ametikoht täitmata ning tekitati ühtne Lümanda-Kärla teeninduspiirkond.

“Seda teenindab üks sotsiaaltööspetsialist, kes kasutab üksinda kahte elektriautot. See on olnud vajalik ajakasutuse seisukohalt – vahepeal üks auto laeb ja siis teisega sõidab. Sotsiaaltööspetsialistil puudub võimalus kasutada teisi teenuskeskuse autosid, sest neid selles piirkonnas pole,” rääkis ta.

Vallavalitsuse transpordi peaspetsialist Martin Kulderknup ütles Saarte Häälele, et plaan on varustada Lümanda-Kärla piirkond lähiajal ühe bensiinimootoriga sõidukiga, mille sõiduulatus on elektriautoga võrreldes suurem ja mis on talvel ka töökindlam.

Sellisel juhul tuleksid Lümanda ja Kärla elektriautod Kuressaare piirkonda, kus on tööülesannete täitmiseks väiksemad vahemaad.

Omavalitsuse elektriautodega üldiselt probleeme ei ole esinenud. “Üksnes talvel on kurdetud, et salong on jahe ja sõiduulatus talvistes tingimustes lühem kui suvel. Autod on jätkuvalt heas tehnilises seisukorras ja pidevalt sõidus,” kinnitas Kulderknup.

Esimesed Mitsubishi i-MiEV elektriautod jõudsid Saaremaale 2012. aasta mais. Praegu on Saaremaa vallavalitsuse sõidukipargis kokku 22 elektriautot, kaheksa sõidukit on Kuressaare haiglal, üks Muhu ja üks Ruhnu vallal ning neli AS-il Hoolekandeteenused.

Print Friendly, PDF & Email