Ametikool avab vastuvõtu kujundusgraafiku erialale tsükliõppes (9)

Kuressaare ametikool avas vastuvõtu kujundusgraafiku erialale tsükliõppes, sisseastumisavaldusi saab esitada 10. septembrini.

“Ootame inimesi, kes soovivad tegutseda loomemajanduse valdkonnas graafilise disainerina,” rääkis ametikooli disaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre. “Õppesuuna märksõnad on loovus, loomingulisus, koostöö, paindlikkus ja sõbralikkus – selliseid persoone ootame ka õppima.”

Kujundaja (kujundusgraafiku) eriala õppetöö toimub kord kuus esmaspäevast laupäevani kestvate õppetsüklitena. Õppeaeg on 2,5 a. Õppima asumise eelduseks on põhi- või keskhariduse olemasolu.

Kujundusgraafiku erialal arendavad õppijad oma joonistamis- ja maalimisoskust, värvi- ja kompositsioonitaju, arvutigraafika valdamist ja tüpograafia tundmist, et kujundada plakateid, silte, kaarte, graafikuid, T-särke, pakendeid jpm.

Õpitakse piktograafiat, et osata edastada sõnumeid rahvusvahelistes keskkondades lihtsustatud piltide kujul. Infograafika abil kujutatakse igavaid numbreid kõnekate diagrammide, skeemide ja graafikutena.

Veel õpitakse fotograafiat, fototöötlust ja valmistama trükinõuetele vastavaid kujundusfaile

“Kooli lõpetamise järel on võimalus asuda tööle kujundusbüroos, loovagentuuris või luua oma ettevõte,” märkis Juns-Veldre. “Eriala spetsiifika võimaldab ka kaugtöö tegemist.”

Ametikool on üks kahest riigi kutsekoolist, kus disainierialasid õppida saab. Sisseastumisavaldusi võetakse vastu koolis kohapeal. Ametikooli veebilehe kaudu saab esitada sisseastumisavalduse ka digitaalselt.

Print Friendly, PDF & Email