Algas riigigümnaasiumi õppehoone arhitektuurivõistlus

Riigi Kinnisvara AS koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, Saaremaa vallavalitsuse ning Eesti arhitektide liiduga kuulutas välja ideekonkursi, et leida arhitektuurselt parim ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus Saaremaa Gümnaasiumi õppehoone rajamiseks.

Uus riigigümnaasiumi hoone peab olema arhitektuurselt kõrgetasemeline ja linnaehituslikult sobima kavandatud asukohta Garnisoni tänava piirkonnas.

Saaremaa Gümnaasiumi hoone on planeeritud kuni 540 õpilasele ja selle netopind on ca 4100 m². Uus Saaremaa Gümnaasiumi õppehoone on plaanis avada 2021. aasta sügisel.

Ideekonkursi osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 8. oktoober 2018. Ideekonkursi võitjad on kavas välja kuulutada hiljemalt novembris. Ideekonkursi preemiafond on kokku 24 000 eurot.

Helle Kahm

Hoone projekteerimiseks korraldatava hankemenetluse teine etapp on kavas välja kuulutada pärast ideekonkurssi. Teises etapis korraldab Riigi Kinnisvara AS väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse projekteerimistööde tellimiseks ideekonkursi võitjaga. Projekteerimistööde maksimaalne maksumus on 307 500 eurot. Summale lisandub käibemaks. Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ja riigieelarvelistest vahenditest.

Saaremaa vallavalitsuse abivallavanem Helle Kahm (fotol) kommenteeris Saarte Häälele, et nüüd tuleb oodata konkursi tulemusi ja siis gümnaasiumi puudutavate sisuliste küsimustega edasi minna.

Print Friendly, PDF & Email