Üürimaja rajamiseks taotletakse KredExilt toetust (2)

Abivallavanem Marili Niits selgitas, et Kitsas 16 Kodu OÜ, mille puhul on osapoolteks Saaremaa vald ja Tullio Liblik, esitas 14. augustil sihtasutusele KredEx taotluse üürielamu ehitamiseks toetuse saamiseks. “Toetuse eesmärk on tagada mobiilsele töötajale vajalike üürieluruumide parem kättesaadavus ning soodustada investeeringuid eluruumide rajamiseks. Toetus on kuni 50% projekti abikõlblikest kuludest.“

AS-i Baltic Workboats juhatuse liikme Nalmond Meri sõnul peatuvad nende kaugemalt tulnud oskustöölised praegu enamjaolt kohalikes majutusasutustes, lisaks üürib ettevõte mitmeid kortereid nõudluspõhiselt. “Meil on tööl palju inimesi, kes praegu peatuvad hotellides, kuid kes tegelikult sooviksid end Saaremaaga püsivalt siduda ja perega siia paikselt elama asuda,” tõdes ta. “Üdini positiivne, et nii kohalik omavalitsus kui ka riik aitavad kaasa regionaalpoliitikale, mis elavdab siinset majandust ja võimaldab väljastpoolt tulnud kvalifitseeritud tööjõul kohe ametipostile asuda,” ütles Meri.

Saaremaa ettevõtjate liidu juhi ja Saaremaa DeliFood OÜ juhatuse liikme Margus Puusti sõnul on just elamispindade puudus osutunud kohaliku ettevõtluse arengule suureks piduriks. “Saaremaa patrioodi ja samuti saarele elama naasnuna näen, et siinne ettevõtlus saaks sobilike üüripindade olemasolul areneda palju kiiremini kui seni,” lausus Puust.

Üürimaja arendaja OÜ Saarte Investeering omanik Tullio Liblik tõdes, et loomulikult ei lahenda käimasolev projekt üüripindade muret täielikult, kuid suures protsessis on algus loodud. “Elu on meid õpetanud koostööpartnereid hoolikalt valima ja võin kinnitada, et vallaga partnerlusse astudes meil projekti finantseerimiseks vastutuse võtmisel kahtlusi ei tekkinud.”

Print Friendly, PDF & Email