Kaarma öölaulupidu tuleb tuntud headuses

Täna toimuv Kaarma öölaulupidu on erinevatel aastatel olnud mitmes erinevas formaadis – traditsioonilise laulupeona, eeslaulmisega, rahvapeona, kuid alati heas kvaliteedis.

Muutumatuna on säilinud kontsert kirikus, kuhu on alati kutsutud esinema Eesti tippmuusikuid, kes annavad kauni kontserdi taasiseseisvumispäeva tähistamiseks, ütles pidu korraldav Aste klubi juhataja Triino Lest.

Sel korral on kirikus kell 19 Arsise kellade ansambli põhikoosseis, kes ei ole Saaremaal väga ammu esinenud. Kaarma kiriku imeline akustika toetab kindlasti selle kontserdi ainulaadsust. Kontserdile saab pileti kirikust ja see maksab 5 eurot.

Üritus jätkub Kaarma maalinnal kell 20.30 lõkke süütamisega. “Maalinnal saame kuulata ja kaasa laulda Eesti-Belgia folkansambliga Estbel. See on haruldane võimalus näha muusikuid, kes annavad kontserte üle maailma suurtel lavadel ja festivalidel. Eestis annavad nad sel aastal vaid kaks kontserti ning üks neist on just meil siin,” rääkis Lest.

Ansambli etteastete vahel saab näha ka Kaarma kandi rahvatantsijaid, kes seovad kava ühtseks tervikuks. Kell 22 algab muusikasse lavastatud ilutulestik, mis on sel korral pühendatud EV 100. sünnipäevale.

Maalinnale pääseb viieeurose piletiga. “Tasuta saavad sisse päris rahvariiete kandjad. Kui tänapäeval on moes palju erinevaid stiliseeringuid, siis meie hindame ikka seda õiget ja “villast”. Otsige oma kaunid autentsed rahvariided kapist ja aidast välja ning tulge peole!” kutsus Lest.

Print Friendly, PDF & Email