Algas kuu aega vältav vähipüügihooaeg (5)

Eile algas vähipüügihooaeg, mis vältab kuu lõpuni. Vähipüügiload tänavuseks hooajaks tulid müügile juuli alguses ja enamik kalastuskaarte müüdi läbi minutitega.

Jõevähki on lubatud püüda 1.–31. augustini. Sel aastal on lubatud vähki püüda kõigis maakondades, välja arvatud Hiiumaal. Ühele inimesele antakse ühe püügipiirkonna piires luba püüda ühe kuni viie vähinata või vähimõrraga kuni kolm ööpäeva, Saaremaal üks ööpäev. Püügivahendite ja ööpäevade arv tuleb märkida kalastuskaardi taotlusele. Üks vähipüügivahend üheks ööpäevaks maksab kolm eurot.

Sarnaselt eelmise aastaga ei ole ka tänavu enamikes maakondades vähipüügivahendite ööpäevade hulgale piirarvu kehtestatud, mistõttu jagus lube rohkematele huvilistele. Erandina on vähivarude kaitse eesmärgil piiratud püüki Saaremaal ja Pangodi järves Tartumaal. Ka on tänavu vähipüük keelatud Hiiumaal, Karujärves, Põduste jões, Laugi ja Kuke peakraavis, Riksu ojas ja Riksu lahel, Mustjões, Vääna, Kasari, Velise ja Lutsu jões, Värska lahes, Pärnu jõestikus, kaasa arvatud Pärnu vallikraavis, Vigala jões ja selle lisajõgedes.

Kalastuskaarti ei saanud osta inimesed, kel on varasemast ajast kalastuskaardi kohta kohustuslik püügiaruanne esitamata.

Print Friendly, PDF & Email