Kaido Kirst katkestas viljelusvõistluse

Kümme aastat järjepanu viljelusvõistlustel säranud Valjala talunik Kaido Kirst jättis esmakordselt võistluse pooleli, sest põud muutis põllu konkurentsivõimetuks.

“Ma ei taha minna mingisuguse poolpidusega,” ütles Kaido Kirst, kes tänavustel võistlustel osales esmakordselt hernepõlluga.

Kui põllu registreerimisel maikuus oli põllulapp üsnagi lootusrikas, siis järgnenud pika põuaperioodi vältel kadus maatükis igasugune saagipotentsiaal ning juuni esimesel poolel katkestas Kirst võistluse. “Päris kõrb ta ei ole, aga võistluspõlluks ei sobi,” lausus põllumees. “Ime, et sellise kuuma ja ilma sademeteta seal üldse midagi kasvas,” lisas ta.

Kõige enam talinisu ja suvirapsiga viljelusvõistlustel osalenud Kaido Kirst möönis, et ka nende kultuuridega polnud tal sel aastal võimalust. Taliviljadega õnnestumiseks tuleb kõik tööd õigel ajal ja suure hoolega ära teha, kuid eelmisel sügisel jäid kõik olulised tööd ebasoodsate ilmastikutingimuste tõttu tegemata. Lisaks ei õnnestunud kahel eelmisel hooajal parima nisukasvataja tiitli pälvinud Kaido Kirstul ka õigel ajal külvata.

Viljelusvõistluste mitmekordse võitja sõnul jätkab viljelusvõistlust praeguse seisuga saarlastest vaid Rauni POÜ. Tagavere põllumajandustootja põldudel veab üritust Kaido vanem poeg, ettevõtte taimekasvatusjuht Tanel Kirst.

Print Friendly, PDF & Email