Kesklinna plaatimine seisab materjali taga (10)

LEO RAHU sõnul on plaadid tellitud Hiinast ning nende saabumist lubatakse augusti keskpaigaks.
MAANUS MASING

Suure enamuse Kuressaare kesklinna uuest katendist moodustavate graniitplaatide tarne on takerdunud ning seoses sellega on aeglustunud ka linna uuendustööd.

Ehitaja Merko Infra objektijuhi Leo Rahu sõnul on plaadid tellitud Hiinast ning nende saabumist lubatakse augusti keskpaigaks. “Siis kindlasti intensiivistub katendi plaatimise töö märgatavalt ja tuleb ka lisatööjõudu,” selgitas Rahu.

Kuigi linnapildis enam väga intensiivseid ehitustöid silma ei hakka, Rahu sõnul tööd siiski käivad.

“Hetkel lammutame raekoja hoone tagant tualettide hoonet, ehitame lihapoodi, monteerime purskkaevu seadmeid ja paigaldame betoonplaate,” loetles ta.

Betoonist plaadid tulevad Tallinna tn Lokaali ja Kure kohviku ette, Ferrumi ja Pritsumaja ette ning turuplatsile. Samuti käib lihapoe ehitus, raekoja taguste tualettide lammutamine ning purskkaevu monteerimine.

Abivallavanem Mart Mäeker kinnitas ehitaja sõnu, et väljakaevetööd on peatatud ooperipäevade tõttu ning samas ei saaks ka edasi liikuda, kuna puudub vastav tööpind.

Augusti teisel nädalal alustatakse kaevetöödega Kauba ja Lasteaia tänava piirkonnas ning pärast kohvikute kokkupakkimist merepäevade järel saab asuda tööle Lossi tänaval.

Print Friendly, PDF & Email