18 autost leiti 13 rikkumist (5)

Saaremaa politsei eilsel reidil kontrolliti kokku 18 sõidukit ja alustati 13 väärteomenetlust.

”Seitsmel juhul ei olnud kinnitatud turvavöö, viiel juhul tabati inimene sõidu ajal rääkimas telefoniga. Lisaks tabati üks joobes jalgrattur,” ütles Saarte Häälele Kuressaare politseijaoskonna komissar Silvar Rattas.

VALIK EILSEID RIKKUJAID: Igaüks saab oma panuse anda, et me ei tegeleks roolis asjadega, mis sinna ette nähtud ei ole. Sõitu alustades pange telefon käeulatusest ära ja keskenduge vaid liikluses toimuvale.
3X POLITSEI

  

Ligi pooltes kontrollitud sõidukites viibis inimesi, kes ei kasutanud nõuetekohast turvavarustust. Põhjenduseks toodi hajameelsust ja unustamist.

Komissar Rattase sõnul peaks turvavöö kinnitamine autosse istujale olema tegevus, ilma milleta sõitu ei alustata. Juht peab enne sõidu alustamist veenduma, et turvavöö oleks kinnitatud ka kaasreisijail. Õnnetusse sattumisel võib turvavöö päästa elu.

Politseiniku sõnul on suur probleem meie liikluses telefonidega rääkivad või lausa nutitelefonis surfavad autojuhid. Autojuhtidel tuleks tõsisemalt mõelda sellele, kuivõrd traagiliselt võib lõppeda mõneks sekundiks teelt pilgu ära pööramine.

”Telefoniga toimetamine või mistahes muu kõrvaltegevus võib tunduda ohutuna, kuid tähelepanu hajumine võib sekunditega tekitada olukorra, kus pole enam aega reageerida ja õnnetus ongi käes,” sõnas Silver Rattas.

Slupi ristmikul korraldatud reidil osales kokku kaheksa politseiametnikku ja kaks abipolitseinikku.

Print Friendly, PDF & Email