Mai majutusstatistika jäi mullusest kesisemaks

Statistikaameti andmeil oli ööpäeva keskmine hind Saare maakonna majutusasutustes mullusest kõrgem, tubade ja voodikohtade täitumus aga kesisem.

Statistikaameti andmeil tegutses Saare maakonnas majutusasutusi tänavu mais 142 ehk üheksa võrra rohkem kui läinud aastal.

Kui möödunud aasta lehekuul oli majutusasutuste tubadest täidetud 30% ja voodikohtadest 24%, siis tänavu on need näitajad mõnevõrra väiksemad, vastavalt 28% ja 22%.

Ometi on käesoleva aasta maikuu numbrid viimase viie aasta kõrgemate killast – 2014. aastal oli nii tubade kui ka voodikohtade täitumus kõigest 18%. Mullu mais maksis ööpäev majutust keskmiselt 28 eurot, tänavu aga 31 eurot.

Visit Saaremaa tegevjuht Margit Kõrvits statistika mullusest kesisemaid külastatavuse näitajaid kommenteerida ei osanud. “Meil on pigem vastupidine info – suurte majutusasutuste, spaade pidajad pigem väidavad, et mai oli külastatavuse poolest hea kuu ja mullusest isegi parem,” lausus ta.

“Meil täitumus vähenenud kindlasti ei ole,” ütles Saarte Häälele Kauba tänaval asuva Johan Spa Hotelli pidava Johan GTJ juhatuse liige Johan Lõuk. “Meil oli täitumus üle viiekümne protsendi.”

Lõugu sõnul olid mais külastajate seas veel ülekaalus eestlased. “Mai on üleminekukuu, suvel käivad meil põhiliselt välisturistid,” märkis Lõuk.

Lõugu hinnangul Kuressaare keskväljaku remont, mis mai viimasel täisnädalal pihta hakkas, Johan Spaa külastatavust vähemalt seni mõjutanud ei ole. “Suvel tõotab meil tulla täismaja,” lausus Johan Lõuk.

Print Friendly, PDF & Email