Lühidalt KULTUURIST

Hortus Musicus Pöide kirikus

Pöide Maarja kirikus annab 14. juulil algusega kell 16 kontserdi vanamuusikaansambel Hortus Musicus.

Ansambli Hortus Musicus kunstiline juht Andres Mustonen on andnud sellele kontserdile tähendusrikka nimetuse “Muusika Neitsi Maarjale. Helitööd renessansi- ja barokkajast”, kuid lisaks tuleb ettekandele ka Arvo Pärdi ja Tõnis Kaumanni loomingut.

Kontserdi korraldab Pöide Maarja Kiriku Sihtasutus Saaremaa valla, kultuurkapitali ja erasponsorite toel.


Retrodisko kolib Orissaarde

Järgmisel reedel, 20. juulil kutsub festival Retro Megamix Orissaarde Illiku laiule kõiki 80ndate ja 90ndate aastate muusika austajaid.

Õrnust ja kõrgemaid noote pakuvad festivalil Nancy ning Estin. Mehist väge ja hurmust Black Velvet ning Mr. Happyman. Diskoritest on esindatud Orinõmme oma legend Ardi Traumann, kes mängib ammuseid hitte. Õhtut juhib ja artiste juhatab sisse Orissaare tõusev täht Digi Tagustino, kes samuti mängib hitte 80ndate ja 90ndate diskoteekidest.

Et särada nagu tantsupõrandate kuningad ja kuningannad kollektiivist ABBA 80ndate lavalaudadel, on soovitatav eelnevalt sobitada kokku kostüüm, mis toetab festivali meeleolu.
Piletid müügil Orissaare kultuurimajas ning piletimüügikeskkonnas ticketer.ee.


Muusika ja teater Eesti maalikunstis

Neljapäeval, 12. juulil kell 16 avatakse Kuressaare linnuses Saaremaa ooperipäevade raames näitus “Muusika ja teater Eesti maalikunstis”.

Näitus on kokku pandud Eesti Kontserdi ja kunstikoguja Enn Kunila koostöös.

Kell 17 avatakse aga lossihoovi kohvikus Veranda Vernanda skulptor Jass Kaselaane näitus “Inimese pea”. Näitus toimub EV 100 projekti “Kunstnikud kogudes” raames ja jääb avatuks augusti lõpuni.

Print Friendly, PDF & Email