Džinnimeistrid ja -sõbrad kogunesid Kuressaarde (1)

TULEB JÄLLE: Esimese Ösel Gin Festi korraldajad Maarit Pöör ja Tarmo Virki on rahul – kõik läks nii nagu plaanitud.
MAANUS MASING

Eesti esimene džinnifestival tõi Kuressaarde kohale paarsada külalist Eestist ja naaberriikidest.

Festivali korraldaja, saaremaise Lahhentagge džinni tootja Tarmo Virki sõnul võib tähtsaimaks pidada seda, et inimesed, kes seekord nautisid kaunist suvepäeva eriliste jookide ja hea muusikaga, olid pea üksmeelselt broneerimas reisi Kuressaarde juba ka järgmiseks suveks.

“Külastajate tagasiside oli valdavalt positiivne ja kõik, kellega rääkisime, nende hulgas ka peaesinejad, kinnitasid, et tulevad järgmisel aastal kindlasti festivalile,” tõdes Virki.

Nõnda võis ta juba praegu öelda, et Ösel Gin Fest toimub kindlasti ka 2019. aasta suvel. Samuti korraldavad nad Eesti džinnitootjate ühisüritusi enne järgmist festivali. “Väiketootjad moodustavad vaid murdosa Eesti ja regiooni džinniturust – samas paljud, kes on meie jooke maitsnud, suurtehaste segusid enam maitsta ei taha,” rääkis Virki. “Eesti džinnirevolutsioon algas laupäeval Kuressaares.”

Festivali peaesinejad olid sedakorda kaks Soome edukat destilleerimismeistrit – Asko Ryynänen, kelle loodud Arctic Blue Gin lööb hetkel laineid maailmas, ja Helsinki destilleerimisvabriku kaasasutaja Mikko Mykkänen. “Aga lisaks sellele esitles uus Tallinna džinnitootja Junimperium end esmakordselt laiemale publikule ning mitmed tootjad esitlesid Eesti publikule uusi jooke,” kõneles Tarmo Virki.

Festivali korraldajana tuleb Virki sõnutsi alati rääkida ka ilmast ning laupäeval oli õnneks tõeliselt kaunis suvepäev.

“Aga kuna nädal enne seda oli nii saarel kui ka mandril siiski vihmane ja külm, siis ilmselt pärssis see veidi ka külastajate hulka,” arvas ta.

Päeva jooksul oli Arensburgi hoovis toimunud festivalil 250–300 külastajat.

“Samas laiendasime festivali nii ajaliselt kui ruumiliselt,” avaldas Virki. “Mitmetes Kuressaare baarides ja restoranides toimuvad džinninädalad ning lisaks avaldasime kõik lavavestlused tootjatega – nii on tänaseks festivalist osa saanud juba tuhanded inimesed.”

Oma jooke esitles festivalil kümmekond väikest joogitootjat Eestist ja kaugemalt. Sihilikult jäeti välja suurtootjad, kellest mitmed oleksid tahtnud osaleda, lisas festivali korraldaja Tarmo Virki.

Print Friendly, PDF & Email