PRFoods omandas osaluse kalakasvatusfirmas OÜ Redstorm

AS-i PRFoods tütarettevõte Saaremere Kala AS omandas 51-protsendilise osaluse kalakasvatuse ja -käitlemisega tegelevas OÜ-s Redstorm.

Saaremere Kala sõlmis teisipäeval lepingu OÜ-s Redstorm 51-protsendilise enamusosaluse omandamiseks. Saaremaal tegutseva äriühingu tegevusvaldkondadeks on kalakasvatus ja -käitlemine ning kalade hoiustamine. Tehingu täitmise järgselt omab OÜ Fodiator 49-protsendilist osa Redstormi osakapitalist, teatas PRFoods börsile.

Osaluse omandamise eesmärk on kalakasvatuse rajamine Eestis ning selle laiendamine tulevikus ja selle kaudu AS-i PRFoods kontsernile kvaliteetse tooraine saadavuse kindlustamine. Redstorm on varem osutanud kala külmutamise ja hoiustamise teenust AS-i PRFoods kontserni kuuluvale osaühingule Vettel.

Avamere kalakasvatuse õiguse omandamine on oluline etapp kontserni arengus. Esiteks saab kontsern oma Eesti ja Soome klientidele pakkuda eriti värsket kohalikku kala, kuna grupi Saaremaa tehas asub ainult tunni sõidu kaugusel uuest kasvatusest. Lisaks kvaliteedile tekib ka oluline sääst transpordilt. Teiseks kavatseb AS PRFoods lisaks oma senistele kasvatustele Soomes ja Rootsis oluliselt laiendada oma kalakasvatuspotentsiaali Eestis.

Tehingu täitmise tulemusel valitakse Redstormi juhatuse liikmeteks Riho Kilumets ja Margus Rebane.

Margus Rebane on töötanud alates 2007. aasta maikuust Saaremere Kala AS-is kontserni finantsdirektorina ja kuulub alates 2009. aastast ka Saaremere Kala AS-i juhatusse. Riho Kilumets on viimase kolme aasta jooksul osalenud aktiivselt OÜ Redstorm ja OÜ Fodiator igapäevases juhtimises.

 

Print Friendly, PDF & Email