Ühistupoodidest tehti läinud aastal 5 miljonit ostu (3)

OOTAB UUENDUST: Kaubaaida juhataja Karin Salujärve sõnul kaob aasta teises pooles algavate ehitustööde käigus kauplusest ära eraldi nn külmaruum, mille asemele tulevad külmikud nagu teisteski poodides.
Foto: MAANUS MASING

Eelmise aasta lõpetas Saaremaa tarbijate ühistu (STÜ) oodatust paremate tulemustega.

“Meie müügitulu kasvas möödunud aastal 7,9% ja jõudis 51,5 miljoni euroni (bruto), olles seega aastate parim müügitulemus,” tõdes STÜ juhatuse esimees Kalle Koov lisades, et seda olukorras, kus toidu- ja esmatarbekaupade turg tervikuna tõusis vaid 3,4 protsenti.

3,8 miljonit palkadeks

Oma toetavat rolli mängis seejuures kahtlemata kasvav inflatsioon ja toidukaupade kallinemine, aga ka mitmete kampaaniate ning tarbijamängude mõju ostuharjumustele.

Samas kindlasti ka ettevõttes tehtud ümberkorraldused ja kaupluste uuendused.

“Meie kauplustest tehti aastas kokku ligi 5 miljonit ostu,” nentis Koov. Seda oli tema sõnul koguni 1,4% rohkem kui varasemal aastal.

Täistööajaga töötajaid oli ettevõttes läinud aastal 367, töötasudena maksti töötajatele välja üle 3,8 miljoni euro ja tööjõukuludelt arvestatud makse tasuti riigile summas 1,3 miljonit eurot.

Koov nentis, et tööjõukulud kaubanduses kasvasid aastaga 10,3% ja kaubandustöötaja keskmine palk oli ca 775 eurot kuus. “Eelmise aasta heade majandustulemuste taga on meie inimeste ühine pingutus, nende hea töö!” kiitis ühistujuht.

Läinud aasta kasum oli värske majandusaasta aruande kohaselt 884 145 eurot, 2016. aastal oli see veidi väiksem – 873 156 eurot. Mullu investeeriti põhivarasse 1 107 751 evurot ning olulisemad investeeringud olid Tooma Konsumi renoveerimine ja Liiva uue Konsumi ehitus, kaubandustehnika soetamine Tooma, Rae ja Port Arturi Konsumitesse ja Saaremaa Kaubamajja.

Selle aasta esimene pool­aasta on Kalle Koovi sõnul läinud aga oodatust veidi kesisemalt. “Põhjusi mitmeid, üheks neist suurenenud konkurents meie Port Artur Konsumi (asub Pärnus – toim) piirkonnas. Aga pingutame jätkuvalt!” kinnitas ta.

Selle aasta suurima investeeringu, Liiva Konsumi uue hoone on ühistu aga kenasti käiku andnud. Juba lähikuudel lammutatakse seal ka vana kauplusehoone, mille kohale rajatakse uus parkla.

Uuendus ootab Kaubaaita

“Seega sügiseks paranevad oluliselt ka parkimisvõimalused uue kaupluse juures ja aasta teises pooles uuendame ka Kaubaaita,” kinnitas Kalle Koov.

2018. aastaks on STÜ seadnud endale kaks prioriteeti: tõsta töötajate motivatsiooni ja töötasu konkurentsivõimet koosseise optimeerides, korraldada töötajate ametialaseid koolitusi ning tõsta ka töötasumäärasid. Samuti jätkatakse kaupluste füüsilise keskkonna kaasajastamisega.

Tänavu kavandatakse investeerida ligikaudu 2,5 miljonit eurot, äritulude kasvuks on kavandatud ligikaudu 1,4%, sealhulgas müügitulu kasvu ooda­takse ligi 1,9%.

Print Friendly, PDF & Email