Riigi Kinnisvara tahab vana lastekodu eest 320 000 eurot (1)

Riigi Kinnisvara AS on pannud avalikule kirjalikule enampakkumisele Kuressaares Pargi tänaval asuva endise väikelastekodu hoone. Alghinnana küsitakse selle eest 320 000 eurot.

Veel läinud aasta lõpul kirjutas Saarte Hääl, et SA Hoolekandeteenused kaalub Sõmera Kodu klientide uue elukohana endist Kuressaare lastekodu maja Pargi tänaval. Lähemalt sellest plaanist Hoolekandeteenused siiski ei kõnelenud, mainides, et neil on kaalumisel erinevad variandid.

Müügis olev kinnistu paikneb lossipargi vastas. Kinnistul asub kahekorruseline puithoone, mida on peetud ehitamise ajal ka Kuressaare kuurordiarhitektuuri üheks paremaks esindajaks. Hiljem on hoone rekonstrueerimistööde käigus enamiku kujundusdetailidest kaotanud. 1997. aastal ehitati kinnistule lisaks ühekorruseline abihoone.

70 aastat tegutses hoones Kuressaare väikelastekodu, kuniks see 2014. aastal seal tegevuse lõpetas, et uutesse peremajadesse kolida. Hooned on praeguseks halvas seisukorras ja vajavad täielikku rekonstrueerimist.

Kinnistule on kehtestatud detailplaneering, millega Pargi 2 kinnistu jagati ning tekkisid Pargi 2 ja Pikk 2a kinnistu. Pargi 2 kinnistule on detailplaneeringuga ette nähtud kolm hoonet. Olemasolev puithoone on ette nähtud rekonstrueerida korterelamuks.

Pakkumisi kinnistule ootab Riigi Kinnisvara 12. juulini.

Print Friendly, PDF & Email