Mihkel Räim edestas maailma tippsprintereid

STAARIMURDJA: Mihkel Räim teisekoha auhinnaga.
Israel Cycling Academy

Pühapäeval Saksamaal sõidetud 102. Rund um Köln (UCI 1.1) 207 kilomeetri pikkusel ühepäevasõidul sai Israel Cycling Academy jalgrattur Mihkel Räim grupifinišiga lõppenud sõidul teise koha.

Tunnistades sellega vaid tänavusel kevadisel suurtuuril Giro d’Italial kolm etapivõitu teeninud ja punktiarvestuses teiseks tulnud BORA-hansgrohe ratturi Sam Bennetti paremust.

Mihkel Räim edastas veel selliseid staare nagu Poola velotuuril parima sprinteri särgi teeninud Szymon Sajnok ja sakslane Marcel Kittel, kes möödunud aastal saavutas Tour de France’il viis etapivõitu.

“Karjääri üks soliidsemaid tulemusi,” tunnistas Mihkel Räim. “Jäin alla ainult Bennetile ja suutsin olla finišis nobedam Marcel Kittelist. Selline fakt teeb tuju heaks ja annab enesekindlust.”

Cycling Academy meeskonnal oli enamasti vaba plaan, ainuke kindlam mõte oli Boivini finišis lahti vedada. Toimus mitmeid äraminekukatseid ja 120 km olnud tõusul jäi ette 30 meest, Räim nende hulgas. Paraku püüti jooksikud kinni.

“Lahtivedamine üldjoontes hästi ei sujunud, olime pilla-palla igal pool meeskonnaga, ei suutnud koos püsida,” rääkis Räim. “Õnneks leidsime 2 km enne lõppu vaba tee, kust ettepoole liikuda. 1 km enne lõppu alustasin enda tööd ning liikusime paremale positsioonile. Alustasin veidi hilja oma finišit ja samas oli jalg ka üsna “küpse”, ei uskunud, et suudan sellises seltskonnas antud konditsioonis hästi spurtida, kuid võta näpust! Ilmselt olid kõik raskest päevast väsinud. Julgen väita, et mul olnuks võimalus Benneti vastu küll, kui oleks natuke varem aru saanud, ja ehk keegi hoopis abistanuks mind.”

Print Friendly, PDF & Email