Ellen Teemus tähistab sünnipäeva Odessas

Homme saab 70-aastaseks kaua aega Saaremaa rahvateatrit juhtinud ja ka Orissaare kultuurimaja direktorina töötanud nüüdne Kiili harrastusteatri juhendaja Ellen Teemus.

“Pühapäeval olen juba Odessas. Lapsed viivad mind Odessa ooperi- ja balletiteatrisse etendust vaatama. Sellesse kaunisse Musta mere äärsesse linna jääme veel mõneks päevaks vaatamisväärsustega tutvuma ja suve nautima,” rääkis juubilar.

Seitse aastat tagasi kirjutas Aili Kokk Ellenist Saarte Hääles loo pealkirjaga “Vanaema miniseelikus ja teatriusku”. Elleni teatriusk pole kuhugi kadunud ja vahel paneb poja ja tütre ema ning nelja lapse vanaema ka miniseeliku selga.

Tunamullu andis Eesti pimedate liit Ellen Teemusele üle meene ja tänukirja, tunnustades teda aasta teo 2016 kordasaatmise eest. Ellen kohandas Aleksandr Stroganovi mononäidendi “Triikija” originaalteksti spetsiaalselt nägemispuudega inimestele ja esitas monotüki meisterlikult Kuressaares puuetega inimeste kojas. Sama etenduse tavaversiooniga on näitleja publiku ette astunud mitmel pool.

Varasemast ajast on Ellen Teemuse Saaremaa rahvateatris lavastatud E. Albee näidend “Keskeakriisid” pälvinud tunnustuse 1999. aastal Põlva harrastusteatrite riigifestivalil. Tookord tunnistati Saaremaa teater I kategooria harrastusteatriks.

Nüüd, kus Ellen juhendab Kiili harrastusteatrit, on ta taas oma trupiga võitnud teatrisõprade tähelepanu. Kahe aasta eest käis saarlane Harju maakonna harrastusteatrite festivalil eripreemiat vastu võtmas.

“Suvel tulen jälle Orissaare lähedale Põri-Sepale, pisikesse heinamaavahi majakesse, oma sünni- ja lapsepõlvekoju, kus praegu mu tütar perega toimetab, hingekosutust saama. Saaremaaga on mul endiselt tihe side,” tõdeb juubilar.

Ellen Teemusele ka Saarte Hääle ja Kadi raadio poolt palju õnne ja uusi lavastusi harrastusteatris.

Print Friendly, PDF & Email