Karujärvel vajati kogu päästevõimekust (GALERII) (9)

METSAD ON TULEOHTLIKUD: Selle kevade suuremaid maastikupõlenguid puhkes Karujärvel.
FOTO: IRINA MÄGI

Teisipäeval ennelõunal sai häirekeskus teate maastikupõlengust Karujärve külas.

Põlengut tõttasid kustutama kolm Saaremaal tegutsevat riiklikku komandot Kuressaarest, Kihelkonnalt ja Orissaarest ning neli vabatahtliku komandot Karalast, Pihtlast, Mustjalast ja Leisist.

Põleng toimus kahe hektari suurusel turbasel maa-alal, kuhu ligi pääseda oli keeruline. Tõenäoliselt sai põleng alguse elektriliinidele kukkunud kuivanud puust.

Kokku oli kohal 12 ühikut tehnikat. “Nende hulka kuulusid pääste põhiautod, paakautod, metsakustutusautod, ARGO ja veel muud kustutuseks vajalikku tehnikat,” ütles päästeameti pressiesindaja Maris Moorits.

Tulekahju saadi kontrolli alla umbes viie tunniga, kuid turbapinnase tõttu võtab ohu täielik likvideerimine kauem aega, sest pinnases võib veel koldeid olla. Seetõttu oli öösel valves Mustjala komando ja päeva jooksul käis Kihelkonna meeskond ala veel kord läbi.

Tulekahju ajal oli reservis ja valves vabatahtlike komando, mis reageeris samal ajal neljale teisele väljakutsele, mis häirekeskusele edastati.

Margus Lindmäe

Saaremaa päästepiirkonna juhataja Margus Lindmäe sõnutsi oli see üle pika aja üks tõsisemaid põlenguid Saaremaal. “Olen tulemusega väga rahul – päästjate suutlikkus ja tehnika on niisugusteks olukordadeks meil väga hea,” kinnitas Lindmäe.

Print Friendly, PDF & Email