Politsei saab uued ja paremad autod (11)

Väljavahetamisele lähevad kõik autod, mille liising on lõppenud või lõppemas.

PATRULLIS: Eile keskpäeval oli uus auto juba töös, patrullis olid sellega Venno Tamjärv ja Helena Hüüdma.
MAANUS MASINGPolitsei- ja piirivalveameti arendusosakonna juhtivkorrakaitseametnik Kristjan Toom tõdes, et sel kuul lõpeb enam kui saja nende rendisõiduki liising ja asemele hangitakse uued sõidukid.

“Seega on tegemist uute sõidukitega, mis on tehniliselt paremad ja politseile sobilikumad. Sealjuures tulevad patrullautodele peale ka kollased ja sinised helkurkleebised,” ütles Toom.

Eesmärk on tema sõnul, et kõik esmaste reageerijate, nii patrulli kui ka merepäästeüksuse, sõidukid oleksid kollaste ja siniste helkurkleebistega. “Piirkonnapolitseinikud saavad ka uued autod, kuid neile kleebiseid peale ei tule,” lisas ta.

Toom nentis, et arvestades Eesti kliimat, kus on rohkesti pimedat ja sombust aega, on politsei leidnud, et helkurkleebise kasutusele võtmine on kõige turvalisem lahendus. “Meie eesmärk on, et patrullauto oleks liikluses paremini nähtav nii öösel kui ka päeval,” kinnitas ta.

Kollane triip on eristatav päevasel ajal ning pimedal ajal helgivad nii kollane kui ka sinine triip. “Samuti annavad need inimestele märku, et tegu on esmaste reageerijatega,” märkis Kristjan Toom.

Print Friendly, PDF & Email