LUGEJA KIRI: Taimemüük on tore töö!

Möödunud nädalavahetusel Kuressaare aianduslaadal osalenud Kihelkonna kooli õpilaste ja õpetaja Maarika Naageli arvates oli see vahva ja õpetlik kogemus.
Alljärgnevalt jagavad muljeid lapsed.

Emilia: “Valmistusime niimoodi, et tegime ajalehest lillepotte ja pikeerisime. Müüsime lilli, nahku ja metsseakonserve. Õppisin, kuidas ajalehest lillepotte teha. Mulle väga meeldis.”

Hendrik: “Pikeerisime taimed ja kolisime laadale. Meie naabrid olid sõbralikud. Minu isa andis meile 50 metsseakonservi, et neid klassile raha saamiseks müüksime. Õppisin ajalehest lillepotti tegema.”

Anni: “Mulle meeldis aianduslaadal väga. Hommikul pidime olema kell 10.30 õpetaja Maarika juures. Seal olid kõik lilled juba bussi peale tõstetud. Kui laadale jõudsime, pidime minema suurde valgesse telki. Meil olid väga toredad naabrid. Õppisime, kuidas taimi ja lilli müüa. Vahepeal saime laadal ringi käia ja meie müügikoha taga asunud mänguplatsil mängimas käia.”

Õpetaja Maarika: “Varakevadel pistis Kihelkonna kooli 3. klass seemned mulda ja sealt hakkas varsti taimekesi paistma. Lilli sai päris palju ja siis tekkis mõte, et miks mitte klassireisi raha teenida just nende lilledega. Võtsime ühendust Kuressaare aiandus- ja lillelaada korraldaja, Kihelkonna kooli endise õpetaja Reet Truuväärtiga. Talle see mõte väga meeldis ning nüüd polnud enam pääsu.

Hulk käsitöö ja tööõpetuse tunde kulus ajalehest lilletorbikute vormimisele ja taimede pikeerimisele. Poest saime transpordiks pappkaste juurde. Laadapäevaks saime õnneks onu Leevi oma bussiga appi, teisiti poleks me oma lillekoorma ja müügilaudadega linna saanud. Hendriku isa Rein andis meile kaasa suure hulga metssealihakonserve, öeldes, et teenitud raha võime endale jätta.

Müümine oli tore töö. Laada lõpuks saime kokku päris suure summa, mille eest läheme klassiga reisile.

Täname aialaada korraldajaid eesotsas Reet Truuväärtiga hea toetuse ja müügipinna eest; Saaremaa Kodukanti ja Reet Viirat meie ettevõtmist toetava väga toreda naabruse eest; õpetaja Ursula Jakobsoni tillukeste petuuniate eest; Leevi Naagelit bussi ja muu abi eest; Hendriku isa Rein Seppa konservide ja loomanahkade eest; Tõnis Kipperit meediakajastuse eest laadal; kõiki ostjaid ja muidu toetajaid – teieta poleks meie ettevõtmine õnnestunud.

Tuleme teinekord jälle laadale!”

Emilia Ait, Anni Kukkela, Hendrik Sepp ja õpetaja Maarika Naagel

Print Friendly, PDF & Email