Värske majandusaasta aruanne ütleb, et Kuressaare Bussijaam OÜ käive oli mullu 171 176 eurot. Kasumirealt vaatas vastu aga väike miinus – 184 eurot.
Kahjumi põhjustajaks on aruandes märgitud piletimüügitulu järsk langus. Seda eelkõige seetõttu, et vedajad on teinud suuremahulisi investeeringuid oma piletisüsteemide arendamiseks. Nõnda kaotavad bussijaamad kui piletimüügivahendajad tulevikus piletitulu tõenäoliselt veelgi.
Mõneti alarmeerivaks võib seega bussijaama jaoks pidada ka juulist rakenduvat tasuta ühistransporti – kui sõit on tasuta, siis kust tuleb tulu?
Bussijaama juhatuse liikme Aare Lehtsi sõnul on ja jääb Kuressaare bussijaam edaspidigi regionaalse tähtsusega ühistranspordiobjektiks.
Ta kinnitas, et ühistransporditaristu objekti korrashoiu ja sõitjatele vajaliku teabe olemasolu, sealhulgas teabe sõiduplaanide, hinnakirjade, sõidusoodustuste, vedajate andmete ja infotelefonide numbrite kohta, peab bussijaam tagama ka edaspidi.
“Saaremaa vallavalitsus on selgelt väljendanud, et kodanikele pakutava teenuse kvaliteet Kuressaare bussijaamas ei tohi langeda,” kinnitas Lehtsi.
Bussijaama juhatuse liige viitas ühistranspordi seadusele, mille kohaselt võib ühistranspordi toetusest rahastada regionaalse tähtsusega bussijaamade haldamist. “Loodan, et alates 1. juulist saamata jääv tulu kaetakse riigi eraldatava ühistranspordi sihtotstarbelise toetuse arvelt,” oli Aare Lehtsi lootusrikas.
Kuressaare bussijaamas töötas mullu keskmiselt kaheksa inimest ja tööjõukulud olid ettevõttel aastas 90 234 eurot.
Kuressaares on kaks kõige õudsemat asja- veetorn ja bussijaam. Need tuleks kohe päevapealt maha tõmmata ja uued ehitada. Õudsed majad, meenutavad nii palju halbu nõukaaegu. Pärnu sai endale nii uhke bussijaama, kui palju peame me paluma, et ka sellist maja saada. Oksemaik tuleb suhu.
Meie bussijaam vajab hädasti remonti. Aru ma ei saa kuidas sai nõnda juhtuda, et kui kohvik ootesaali kõrvale kolis, siis selle ruumi akna-ja ukseraamid said hoopis teist värvitooni kui algselt. Juhtmed on ripakil seintel ja ikka väga ahistavalt mõjub, et WC külastamine on tervele ootesaalis istujatele näha. Ka väljast vaadates on näha, et remont on väga vajalik. Tegelikult on meie bussijaam väga huvitava arhitektuuriga, erineb vägagi neist kaasaegsetest klaaskarpidest!
Siis soovitan sul Venemaale minna ja mine vaata neid poollagunenud nõukaaegseid monstrumeid. Arhitektuurist on asi kaugel, kui neid omal ajal tuhandete kaupa sama joonise järgi ehitati. See näeb välja nagu tondiloss nagu enamik Veneaja asju!
Mis kuradi jutt kas need sitased saksa betoon punkrid on paremad nagu ristiku lasteaed??
ferrumi kaubamaja?? bussijaam on väga hea oma väljanägemiselt…
Saksa betoonpukrid? Tänapäeval on klaas moes. Annab ruumi avarust ja soojust. See punane tellis paneb selle ruumi oksele ajavaks. Saksa stiil on suht sarnane vene omaga.