Mobiilsed diagnoosi­kabinetid saabuvad saarele ka tänavu (5)

Nagu mullu, saabuvad ka tänavu Kuressaarde Tartu ülikooli kliinikumi mobiilne nahaarsti- ja meestearstikabinet ning mammograafiabuss.

Juba paari nädala pärast, 5.–7. juunini peatub Kuressaare haigla juures mobiilne nahakasvajate diagnoosimise kabinet. Arsti vastuvõtule saab aega broneerida kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 73 19 100 või koduleheküljel (https://kodu.kliinikum.ee/lisa/index.php?mod=doctor_reg#top). Sel, kes teeb broneeringu internetis, tuleb eriala juures täpsustada mobiilne nahakasvajate diagnoosimise kabinet ja asukoht, kuhu minna soovitakse. Nahaarsti vastuvõtule pöördumiseks ei ole perearsti saatekirja tarvis, ravikindlustatud inimeste visiiditasu on 5 eurot.

18.–21. juulini seisab haigla juures aga mobiilne androloogiakabinet, kus võtavad vastu meestearstid, kes tegelevad kõigi meestele eriomaste haigustega.

Dr Margus Punabi sõnul on oluline, et pea 95% vajaminevaist uuringuist tehakse mobiilses kabinetis kohapeal, nii ei pea patsient uuringuteks Tartusse sõitma.

Androloogiakabineti koordinaator on meditsiiniõde Olga Raudik, arstidest töötavad kabinetis Stanislav Tjagur, Sven Tennisberg ja Margus Punab.

Vastuvõtule saab aega broneerida etteregistreerimiskeskuse telefonil 73 19 100 või 73 19 323, kliinikumi kodulehel, ent ka e-kirjaga aadressil meestekliinik@kliinikum.ee.

Internetis broneerides tuleb täpsustada mobiilse kabineti asukoht, kuhu minna soovitakse.

Meestearsti vastuvõtule haigekassa tingimustel pöördumine eeldab saatekirja. Ravikindlustatud inimesed peavad esimesel külastusel maksma 5 eurot visiiditasu. Ravikindlustuseta ja saatekirjata mehed saavad vastuvõtule pöörduda tasulises korras.

Nagu mullu, saabub ka tänavu sügisel Saaremaale mammograafiabuss, jäädes Kuressaare haigla juurde ligi kaheks kuuks – 1. oktoobrist 29. novembrini. Uuringule saab aega broneerida telefonil 6 274 470.

Print Friendly, PDF & Email