Elering otsib Väinamere merekaablite paigaldajat

Elering kuulutas välja riigihanked Muhu ja mandri vahele Rõuste–Tusti elektrikaabli ning samuti Väikest väina läbiva 110-kilovoldise kaabelliini ehituseks.

Suures väinas asendatakse Rõuste–Tusti vahel kaks vana 35-kilovoldist kaablit ühe uue 110-kilovoldise merekaabliga. Suure väina kaabelliini kogupikkuseks on arvestuslikult ligi 11 kilomeetrit, sellest merekaablit ligi 10 kilomeetrit. Väikese väina kaabelliini kogupikkus on ligemale seitse kilomeetrit, sellest merekaablit ligi viis kilomeetrit.

Eleringi kommunikatsioonijuht Ain Köster ütles, et merekaabli rajamine võimaldab demonteerida ühe õhuliini Väikese väina tammil. Praegu on seal kaks liini samadel mastidel. Üks õhuliin jääb tööle ka pärast merekaabli valmimist. Viimast on plaanis paremini markeerida, et see oleks lindudele paremini nähtav ja ohutum.

Mõlema väina kaablite minimaalne läbilaskevõime peab olema 500 amprit. Merekaablid paigaldatakse merre ühes tükis ilma jätkumuhvideta ja koos uue kaabliga paigaldatakse ka kiudoptiline sidekaabel.

Merevee sügavuseni kuni kuus meetrit paigaldatakse kaabel 1,5 meetri sügavusse kaevisesse ja sügavamal ühe meetri sügavusse kaevisesse. Kaevise laiuseks on arvestatud kuni kolm meetrit.

“Kui kõik sujub plaanipäraselt, alustatakse kaablite paigaldamistöödega kevadel 2020 ja valmis saavad paigaldustööd sama aasta sügiseks,” sõnas Ain Köster.

Print Friendly, PDF & Email