Valjala tüdruk pälvis presidendi preemia (2)

Valjala põhikooli 9. klassi õpilane Eeva-Helga Kupits ja tema ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajast juhendaja Ester Vaiksaar said teise koha ja eripreemiad ajalooalaste uurimistööde võistlusel Eesti Vabariigi presidendi auhindadele teemal ”100 aastat Eesti riiki”.

AUHINNATUD TÖÖ: Eeva-Helga Kupitsale andis auhinna kätte president Kersti Kaljulaid isiklikult.
Presidendi kantselei

70 töö hulgast tunnistati teise kohta vääriliseks Eeva-Helga töö, mis kandis pealkirja ”Vahtraaugu talu ja inimesed Eesti ajaloo tõmbetuules”. Auhinnad andis Tartus toimunud tseremoonial üle president Kaljulaid isiklikult. Eeva-Helga Kupits sai ka rahvusarhiivi ning Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi eripreemia.

Eeva-Helga töö räägib tema esivanematele kuulunud Vahtraaugu talust ja sealsete elanike saatusest ajaloo keerises. Talu lugu sai alguse 100 aastat tagasi.

Pikemalt peatub ta oma vanaisa Johannes Kuuse tegemistel, kelle igavikuteele lahkumisega eelmisel aastal lõppes Vahtraaugu talu ja tema inimeste lugu. Kuusk oli Saaremaal teada-tuntud spordimees, kelle tegemisi tunnustati 2014. aastal Saare maakonna teeneteplaadiga seltsielu edendamise eest.

Print Friendly, PDF & Email