Ametikoolile Noorel Meistril kolm medalit

Oskuste festivali Noor Meister raames Tallinna majanduskoolis korraldatud võistlustel võitsid Kuressaare ametikooli äriõpilased kolm medalit.

TUTVUMINE: Võistlusel osalevad õpilased loositi võistkondadesse ja esimese ülesandena tuli üksteisega paremini tuttavaks saamiseks ja meeskonnatöö arendamiseks ehitada spagettidest võimalikult kõrge torn. Keskel Eneli Raaper Kuressaare ametikoolist.
Taavi Tuisk“Võistlus oli väga lahedalt ja uut moodi üles ehitatud,” ütles õpilasi juhendanud õpetaja Marve Koppel. Iga võistlusel osalev kool sai osaleda 4–6 õpilasega, kes loositi võistkondadesse kohapeal. “Minul õpetajana oli väga huvitav vaadata, kuidas tekkis meeskondlik dünaamika ja kõik omavahel suhtlema hakkasid.”

Võistlus algas n-ö jääsulatamise ja tuttavaks saamise ülesandega, kus tuli aja peale püstitada keetmata spagettidest võimalikult kõrge torn.

Järgnesid võistkondlik viktoriin ja loovülesanne. “Tegu oli sotsiaalse probleemi lahendamisega, kuidas vähendada roolis nutiseadmete kasutamist ja kaitsta ühiskonda sellega kaasnevate ohtude eest,” rääkis Koppel. Oma lahenduste väljapakkumise järel tuli seda esitleda ja koostada samal teemal ka raadioreklaam.

“Olen võistlustega väga rahul, meie Janis ja Eneli esitlesid oma grupitööd väga hästi,” märkis õpetaja Koppel.

Kuue võistkonna seas saavutas Marta Harjuse võistkond esikoha, Eneli Raaperi oma teise koha ja Janis Krupinši võistkond kolmanda. Ametikooli eest võistles ka Marek Udeküll, kes esikolmikusse ei pääsenud. Harjus ja Raaper õpivad esimesel kursusel ärikorralduse spetsialistiks. Krupinš ja Udeküll õpivad teisel kursusel väikeettevõtjaks.

Esikoha saavutanud võistkonda kuulunud Marta Harjus rääkis: “Sattus olema hea meeskond – mida üks ei teadnud, selle kompenseeris teine ning mõne koha peal oli tegemist puhta õnnega. Üritus ise oli põnev, õppisime nii mõndagi juurde ja saime toredaid tutvusi.”

Janis Krupinš ütles: “Kuna osalesin esimest korda, siis ei osanud oodata midagi, olin positiivselt üllatunud nii tulemusest kui ka võistluse korraldusest ja ülesehitusest. Meeskonnatöö sujus mul hästi. Kui esimeses spagetitorni ehitamise ülesandes poleks ebaõnnestunud, oleksime isegi võib-olla kõrgema koha saanud.”

Kuressaare ametikool osales 3.–4. mail Tallinnas toimunud Noorel Meistril seitsmel võistlusalal.

Taavi Tuisk,
Kuressaare ametikool

Print Friendly, PDF & Email