Mihkel Tamm: saarlaste tegutsemistahet on kõikjal tunda

Eile, 2. mail oli esimene tööpäev vallavalitsuse kultuuri- ja spordiosakonna uuel juhatajal Mihkel Tammel. Tema sõnul vajatakse sellele ametikohale energilist juhti, kes lähtub kogukonna huvidest ja näeb seejuures ka laiemat pilti.

UUS ALGUS: Valla kultuuri- ja spordiosakonna senine juhataja Margit Kõrvits asus 12. märtsist tööle MTÜ Visit Saaremaa tegevjuhina ja vabaks jäänud ametikoha täitmiseks korraldatud konkursil sai Mihkel Tamm komisjonilt üksmeelse toetuse.
Kristiina Maripuu“Saaremaaga seob mind eelkõige minu elukaaslane, kes on Kuressaarest pärit. Mu vanemad on aga rääkinud, et juba väikesest peale oli mul õ-täht ö-ga sassis ja kuigi mul sugulussidemed Saaremaaga puuduvad, siis tundub, et miski minust on siinse kandiga kogu aeg seotud olnud,” muigab ta. Ehkki otsus maikuus Saaremaale kolida oli tehtud juba varem ja Tamm saanuks jätkata oma senise tööga, mõjus vallavalitsuse tööpakkumine sütitavalt. “Seda väljakutset ajendas vastu võtma see, et mul on soov kohaliku kogukonna tegemistes kaasa rääkida.”

Viimased kaks aastat töötas Tallinnast pärit Mihkel Tamm peaprodutsendina üritusturundusagentuuris Royal Experience ja enne seda turunduskommunikatsiooni agentuuris Event Masters. Tema senine igapäevatöö on olnud kultuurikeskne ja seotud elamuste loomisega. Viimane näide on 1300 osalejaga Omniva 100 Gala, kus Tamm vastutas peaprodutsendina kogu ürituse heakäekäigu eest, juhtides 166-liikmelist tehnilist meeskonda. Töö kõrval on tema elus olulisel kohal olnud sport ning kui noorteklassis on ta mitmekordne Eesti meister, siis praegu on sport ennekõike hobi, millega Tamm on tegelenud ka spordiklubi 7AM ühe eestvedajana.

Saaremaa kultuuri ja spordi iseloomustuseks ütleb Mihkel Tamm, et seda, mida pakkuda kohalikele ja külalistele, on Saaremaal väga palju. Tema sõnul on tee publiku südamesse leidnud nii ooperipäevad kui ka I Land Sound. “Spordi harrastamiseks on Saaremaal loodud vägagi head tingimused. Alade mitmekesisus on meil lai, kui ainult jätkuks harrastajaid, noori ja motiveeritud treenereid ning õpetajaid!” avaldab ta lootust. Samuti tunneb ta väga suurt heameelt, et võrkpalli näol on siinsel spordipublikul võimalik kaasa elada tõeliselt heal tasemel võistkonnaalale.

Küsimusele, millised on tema ootused uuele tööle, vastab Tamm: “Pigem mõtlen, millised on ootused minule? Kui kõrvutan enda ootusi ja sellele ametikohale pandud ootusi, siis näen, et on kahtlejaid. Ise ma ei kahtle, sest nii kultuuri- kui ka spordivaldkond on mind alati kõnetanud. Saaremaa ühtsus ja siinne tegutsemistahe – mida on kõikjal tunda – on ääretult motiveerivad ja ma loodan, et kui olen jõudnud end tõestada ning erinevad osapooled on koostööaltid, saavad ka kahtlejad kinnitust, et olen siin ainult headel eesmärkidel. Kokkuvõtvalt näen, et vajatakse noort ja energilist juhti, kes on valmis hoidma hinnas kogukonna huve ja jälgima ka suuremat pilti. Eelnevast tööst ja koolitustelt toon kaasa avatud silmaringi ja kastist väljapoole mõtlemise. Senised töökohad on andnud mulle julguse võtta vastutust ja õpetanud ka seda, et kõigest tuleb rõõmu tunda.”

Mihkel Tamm on veendunud, et kultuur ja sport käivad käsikäes, olles mõlemad osaks eneseväljendusest ning kohe kindlasti ei välista üks teist. Uues ametis tuleb tal esmalt saada osakonnaga lähemalt tuttavaks. “Seejärel on oluliselt mõistlikum võtta ette suurem pilt ja alles siis liikuda detailidesse,” sõnab ta, lisades, et lähtub töös alati põhimõttest: iseenesest ei juhtu mitte midagi.

Kristiina Maripuu

Print Friendly, PDF & Email