SAAREMAA KANDID: Mida võtate ette “Teeme ära” talgupäeval?

Kaja Juulik,
Karala külaelu arendamise seltsi esimees

Karala külas olid ja on talgud sel aastal kahel nädalavahetusel. 28. aprillil koristasime Roopa rannas mere poolt sinna uhutud prahti ja heakorrastasime bussiootepaviljoni ümbruse. 5. mai talgupäeval toimetame Karala külamaja ümbruses, võtame maha võsa, teeme mullatöid, korrastame lillepeenraid ja istutame lilli.

Karala külaseltsil on külamaja ümber hooldada ühe hektari suurune maa-ala, milles peitub siiamaani sovhoosiaegset “varandust”: heinapallinööre, vanarauda, klaasikilde jne.

Suvel toimub meie külas kolm suuremat üritust. 14. juulil korraldatakse Karala 14. odagala koos Ivo Linna kontserdiga. 4. augustil möödub aga 20 aastat mõõkkala “randumisest”. Sellel päeval soovime avada mõõkkala skulptuuri Roopa rannas mälestusristi juures ja korraldada 13. Mõõkkala jooksu. Tänavune jooksuüritus toimub pidulikumas vormis ilma stopperit käima panemata. Traditsioonilise kalasupi asemel sööme seekord torti.

29. septembril toimub aga neljandat korda Saaremaa saama- ja saunapäev. “Teeme ära” talgutel tehtavad heakorratööd on heaks eelduseks küla ürituste läbiviimisele.


Sulev Peäske,
Jööri küla seltsi liige

Ühised toimetamised Jööri külas on meile teada juba ajaloost. Suuremaid töid, nagu rehepeks, linatöötlus, lõngaketrus jne, on ikka ühiselt tehtud.

Taas on Jööri külas hakatud talguid korraldama aastast 1998, kui loodi Jööri küla selts.

Talgute korras on üles ehitatud küla muuseum koos spordiplatsiga, millest nüüdseks on välja kasvanud terve Jööri küla muuseumi kompleks.

Teeääri on puhastatud võsast ja koristatud mahajäänud prügi. Tekkinud küttepuud on viidud abivajajatele. Paljuks ei ole peetud töid ka teisel päeval lõpetada.

“Teeme ära” on andnud talgutele uut hoogu juurde. Koos tehtud töödega on korras hoitud nii külapark kui ka muuseumikompleks.

Tänavustel talgutel ehitame külaparki uue bussiootepaviljoni, korrastame muuseumi ruume ja hoovi. Kui õnnestub, saab küla köök uue trepi. Päeva lõpetame ühise söömaajaga. Muidugi on köetud ka suitsusaun koos tünnisaunaga.

Tahan tänada kõiki noori ja vanu külast ja kaugemalt, kes ei ole pidanud paljuks Jööri küla talgutest osa võtta.

Palju õnne meile kõigile 20-aastase järjepideva talgute korraldamise puhul Jööri külas!

Print Friendly, PDF & Email