Lühidalt KULTUURIST

Lyra tähistas juubelit kontserdiga

Lauluselts Lyra esines oma 130. sünnipäeva puhul esmaspäeva õhtul Kuressaare kultuurikeskuses meeleoluka kontserdiga, kus lõid kaasa ka Kärla külakoor ja rahvatantsurühm Keeris.

Lyra sünniks loetakse Kuressaare Eesti Seltsi (K.E.S.) segakoori loomist 1888. aastal. Esimene dirigent oli R. A. Bartelt, nimi pärineb aga Theodor Krullilt, kes täitis korduvalt koorijuhi ametikohuseid.

Aastate jooksul on Lyrat juhatanud 12 dirigenti, neist pikemat aega J. Aavik, H. Kuusk, L. Toon, S. Keert. Praegu juhatab koori Anita Kangur.


Adena Sepalt üheteistkümnes juturaamat

Aprillis nägi trükivalgust Adena Sepa järjekordne ajaviiteromaan “Põletav küünlaleek”.

Raamatu peategelane Hanna läheb sõbrannaga turismireisile ja kohtab seal meest, kes paiskab kogu ta senise elu pea peale. Kas lõõmav armuleek põleb kaua või osutub see hoopis kõike põletavaks küünlaleegiks?


Tantsuteatri soololavastused linnateatris

Täna esietendub Kuressaare Linnateatris Tallinna Tantsuteatri kolm soololavastust, mille autorid-etendajad on noored loojad Sirelyn Rääk, Tanel Ting ja Joonas Tagel.

Sirelyn Rääki “Love Is Merely A Madness” on tagasivaade ühele isiklikule ja äärmiselt inimlikule rännakule läbi valu ja valguse, sõna ja tantsu.

Tanel Ting võtab etenduses “ExPeriment two Love” lavale kaasa tekstid klassika varasalvest ja põimib need tänavatantsu esteetikaga. Lavastus räägib armastusest, sellest, mida armastus teeb ühe noore poisiga, kes armastab, aga kardab haiget saada

Joonas Tageli “Matter and Presence” võtab aga fookusesse kõik, mis on, ja kõik, mis ei ole. Pilet 10 ja 7 eurot.


Wiiralti õhtu Kuressaare linnuses

Homme, 3. mail kell 18.30 saab Kuressaare linnuses kuulata Eduard Wiiralti asjatundjaid Mai Levinit ja Mark Soosaart.

Üritusel antakse detailsem ülevaade Wiiralti elust, loomingu eri etappidest, tema kaasaegsetest ja tema loomingu mõtestamisest. Kuraatoritunni viib läbi Levin, Soosaar juhatab sisse oma 1977. aastal valminud filmi “Maised ihad”, mis portreteerib Wiiraltit läbi tema naismodellide silmade.

Pariisi ja Wiiralti õhtut aitab ilmestada ka ajastukohane muusika, miljöö ning avatud on kohvik. Pilet 6 ja 3 eurot.

Print Friendly, PDF & Email