Kaitseliitlased keskenduvad suurõppusel saarte kaitsele

Kaitseliidu Saaremaa maleva liikmed ja naiskodukaitsjad harjutavad üleriigilise õppuse Siil raames 4.–7. maini oma tegevusi Saare-, Hiiu- ja Muhumaal. Õppusest võtab osa umbes 400 inimest.

Tänavusel Siilil on Kaitseliidul kandev roll. “Saarlased harjutavad kodusaartel ja naabrite juures Hiiumaal nii tavapäraste lahinguoperatsioonide läbiviimist kui ka tegevust kriisiolukorras ning tsiviilstruktuuride toetamist,” ütles Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Gunnar Havi.

Õppuse peamised harjutusalad on Saaremaal Pamma, Luulupe, Eikla, Tõrise, Järise ja Linnuse külade vaheline metsaala ning Karujärve piirkond, samuti Kuressaare linn.

Muhus harjutatakse tegevusi koostöös õhuväega, Hiiumaal tegutsetakse koos Hiiumaa kaitseliitlastega. “Hea meel on selle üle, et toimub ka koostegevusharjutus politsei- ja piirivalve- ning päästeametiga,” märkis kolonelleitnant Havi.

Läbi aegade suurim õppus algab 2. mail ja kestab 14. maini. 4 –7. maini liiguvad Saaremaal ja Muhus ka Kaitseliidu ja kaitseväe autode kolonnid.

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email