Muhulane viis ellu oma häälkarjuseidee

Läinud aastal oma äriidee “Ajujahi” konkursile esitanud Marko Vimb ei jõudnud küll konkursil lõpuni, ent otsustas idee siiski teoks teha. Häälkarjuse prototüüp ongi nüüdseks valmis ja katsetusedki edukalt läbinud.

“Arendustegevus käib tasapisi edasi ja ilmselt tekib mitmeid modifikatsioone vastavalt huviliste erisoovidele,” rääkis Vimb. Leiutaja sõnutsi on seade täiesti autonoomne ja seda saab lihtsalt paigaldada/teisaldada, tõstes ta aiaposti otsa. Häälkarjust käitab liitiumaku, mida laeb päikesepaneel.

“Seade valvab territooriumi 24/7,” kinnitas Marko Vimb, lisades, et sissetungija avastamisel saadab karjus omanikule SMS-i ja käivitab spetsiaalse helifaili, mis peletab looma minema. “Et omanik saaks kohale tulemata veenduda looma põgenemises, saadetakse teatud tingimuste täitumisel uus SMS kinnituseks.”

Kaitsmaks häälkarjust varastamise eest, on seadmel Vimbi sõnutsi erifunktsioon, mis teavitab omanikku SMS-i teel selle teisaldamisest. “Lisafunktsioonina mõõdab seade ka paigalduskoha temperatuuri- ja õhuniiskuse näite, mis edastatakse käivitumisel saadetavate SMS-ide sisus.”

Muhulase loodud häälkarjuse kõik korpused ja konstruktsiooni osad on eranditult kohapeal disainitud ja 3D-prinditud. “Seade sobib kaitsma õuealasid, aiaga piiramata sissepääse ja aiamaid,” kinnitas Marko Vimb.

Print Friendly, PDF & Email