Unikaalne ratas ilmus nelja aasta järel lõpuks välja (3)

Saarlasest arhitekt leidis pimeda juhuse läbi üles jalgratta, mille keegi oli neli aastat tagasi endale võtnud.

TAASKOHTUMINE: Punane ratas ei taha kuidagi Koppelitest lahkuda. Neli aastat oli armsaks saanud sõiduriist kaotsis, kuid reedel sai Mihkel Koppel ratta politseist taas kätte.
Maanus Masing“See oli juhuste kokkulangemine,” ütles Mihkel Koppel, kui sai Kuressaare politseijaoskonnast kätte ratta, mis on olnud nende peres juba neli põlve.

2014. aastal Kuressaares maja keldrist kaduma läinud ratas ilmus välja linna teises servas, ühes õues. Selle leidis Mihkel Koppeli isa Jüri, kes oli geodeedina palutud üht objekti mõõdistama.

“Kui oleks keegi teine geodeet neid kuure läinud mõõtma, siis ei oleks nad jalgratast ära tundnud ja minu omaks pidanud. Nii et õnneliku lõpuga lugu,” märkis Koppel. Politseist öeldi Saarte Häälele, et praegu juhtumi kohta enamat veel rääkida ei saa, kuna alustatud on menetlust ja asja uuritakse. Koppel ise inimese peale, kellega ratas rändama läks, viha ei pea. Peaasi, et ratas käes.

“See ratas on väga tähelepanu äratava välimusega ja mu sisetunne ütles kogu selle aja, et ma saan selle varem või hiljem tagasi,” ütles ta.

Ratta lugu on Koppeli sõnul huvitav. Tegemist on 1930-ndatel hiidlasest rattameistri Alfred Hausbergi valmistatud sõiduriistaga. Ratas tuli peresse vanavanaisa kaudu. Saksa okupatsiooni ajal korjati jalgrattad ja raadiod küla pealt kokku. Ärakorjatud jalgrattad olid kuhjatud Muhu maalinna juurde karjamaale. Vanavanaisa oli Koppeli sõnul otsustanud, et tema toob igal juhul oma ratta tagasi. Leidiski ratta üles ja tõi koju. Koppel rääkis, et taganevad sakslased tahtnud rattad kõlbmatuks teha ja sõitnud neist sõjatehnikaga üle. Ka Koppeli punasel on sellest mälestuseks korralik mõlk peal.

Ratas teenis ka Koppeli vanaisa ning siis võtsid vennad Mihkel ja Hannes ratta sajandivahetuse paiku korda teha. Sellega jäi sõitma Mihkel, kuni ratas rändama läks. Nüüd saab arhitekt taas rattal ringi vurada.

Kui ratas varastati, kuulutas Mihkel, et annab leidjale vaevatasuks 100 eurot. Kas nüüd saab preemia isa? Koppel nentis sellepeale naerdes, et isale tuleb tõesti midagi välja mõelda.

Print Friendly, PDF & Email