Kuressaare naiskond kaotas finaalseeria avakohtumise

Pühapäeval oli Eesti naiste võrkpallimeistrivõistluste esiliigas Kuressaare naiskonnal viiendas geimis kolm matšpalli, mida ei suudetud punktiks realiseerida, ja nii võitis Peetri VK 18 : 16 geimi ja 3 : 2 mängu, asudes kahe võiduni mängitavat finaalseeriat 1 : 0 juhtima.

Peetri Võrkpalliklubis koos Keesi Pära ja Gerda Kaubiga mängiv Triin Haidla ütles, et mängis Kuressaare spordihoone väikeses saalis kui kodus. “Koduseinad aitasid ja me tunneme end siin väga koduselt,” lausus ta, lisades, et oli väga tasavägine mäng.

Kuressaare naiskonna treener Raili Sepp leidis, et liiga palju tehti omavigu ja mäng läks rünnakul ühekülgseks. “Meil on tegelikult neli kohta, kust rünnata, aga täna kasutati ainult kahte. Vastased servisid päris tugevalt ja võib-olla ei olnud kõik meie vastuvõtud ideaalsed,” märkis ta.

Kohtumine käis n-ö üles ja alla. Kuressaare võitis esimese geimi 25 : 23, kuid mängis maha 17 : 10 edu. Teise võitis Peetri 25 : 21, kuid lasi võõrustajatel 10 : 16 seisust 19 : 20 järele tulla. Kolmanda võitis Kuressaare 25 : 18 ja neljanda sama tulemusega Peetri.

Triin Haidla ütles, et plaan oli vaadata, kellele servida. “Pidasime sellest kinni ja saime sellega ühe vastase rünnakul kinni,” rääkis ta. “Meil oli mugavam mängida, kaitses korrigeerisime ka oma kohti, sest saarlased löövad tugevalt ja pidime kaitse sissepoole tooma ning see õigustas ennast ka täielikult.”

Raili Sepp tõdes, et naiskonnal oli mõõnaperioode. “Kui vastuvõtt ei toiminud ja kui rünnakul tuleb omaviga lisaks, siis on mitu punkti läinud,” leidis ta. “Lõpus olime ebakindlad, neil on suurem mängukogemus ja nad oskavad mängumeeste palle üles tuua.”

Kahe võiduni mängitava seeria teises mängus võiks serv Triin Haidla hinnangul paremini käes olla, sest seekord oli esimeses paaris geimis vastuvõtt väga kehv.

“Me ei saanud esimest tempot üldse teha, aga kui serv on käes, saab tempobloki üles tõmmata ja meil on nurkadest mugavam rünnata,” lausus ta.

Raili Sepp näeb oma naiskonnale juurdepanemiseks mitmeid võimalusi. “Kui saame rünnaku laiali ja servi kätte. Nad olid kaitses tublid, aga ründajad on meil samal tasemel. Neil oli väga palju kobapalle, mis tulid üle, aga pall on pall ja maas on maas,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email