Politsei otsib 55-aastast Olevit (Täiendatud) (5)

Politsei palub kaasabi selgitamaks 13. aprillil Saaremaal Mändjala külas oma kodust lahkunud Olevi asukohta.

Olev lahkus reedese päeva jooksul oma Mändjala külas asuvast kodust teadmata suunas. Olevit nägi politseile teadaolevalt viimati tema abikaasa reedel kella 7.45 ajal hommikul. Abikaasa läks hommikul tööle ja õhtul tagasi tulles Olevit kodus ei olnud ja ta pole siiani koju tulnud. Mehe sõbrad ja tuttavad ei ole samuti teda näinud ega oska öelda, kus ta viibida võiks. Olevi telefoni kodus ei ole ja positsioneering näitab, et telefon asub kodumaja läheduses asuva masti piirkonnas.

Politseiametnikud kontrollisid reede õhtupoolikul koos Olevi lähedastega tema elukoha ümbrust ja ümberkaudseid alasid, kuid paraku meest ei leitud. Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Rein Rand ütles, et mehe elupaiga läheduses asuv ala on võsastunud ja soine, mistõttu on seal teatud aladele ligipääs raskendatud. „Pimeduse tõttu lõpetasime maastikuotsingud, kuid kaasasime otsingutesse PPA lennusalga kopteri, mis peaks otsinguala kontrollima jõudma kella 01 ajal öösel,“ ütles Rand, lisades, et kopter vaatas otsinguala üle, kuid kahjuks meest ei leidnud.

Täna hommikul leiti mehe telefon tema koduhoovi pargitud autost. “Jätkame täna maastikuotsinguid Mändjala piirkonnas,” lisas Rand. Olevi kodupiirkonna ümbrusest otsivad teda naabrid ja sugulased ning Kuressaare politseijaoskonna merepäästepatrull kontrollib ATVga Mändjala rannikuala. Lisaks on ümberkaudsed elanikud tulnud appi rannikuala läbi vaatama veel kahe ATVga.

Mehe isikukirjeldus on edastatud politseipatrullidele, kes teda maakonnas otsivad. Olevil on lühikesed hallid juuksed, ta on umbes 185 cm pikk ja kõhna kehaehitusega. Seljas võib tal olla musta värvi õhuke tuulejope ja sinist värvi teksapüksid.

Politsei palub kõigil, kes on Olevit näinud või omavad teavet tema võimaliku asukoha kohta, anda sellest teada telefonil 5661 4113 või helistada hädaabinumbril 112.

Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Rein Rand:

Täna hommikust alates otsisid politseiametnikud, ümberkaudsed elanikud ja mitmed teised vabatahtlikud Olevit Mändjalas tema kodupiirkonna ümbrusest. Rannikuala vaatasid ATVga läbi nii Kuressaare politseijaoskonna merepäästepatrull kui ka kohalikud, kes kontrollisid ala lisaks veel kahe ATVga. Keskkonnaameti drooniga kontrollisime teeäärseid raskesti ligipääsetavamaid alasid.

Lisaks kontrollis Kuressaare merepääste patrullpaadiga Nasva jõge. Vabatahtlikud tulid appi loomale paigaldatava GPS kiibiga, mis kinnitati mehe koera kaelarihmale. See võimaldas koeral vabalt liikuda ja samal ajal tema teekonda kaardilt jälgida. Lootsime, et koer käib mööda teid ja radu, mida ta on koos peremehega käinud ja leiab sel viisil tee mehe võimaliku asukohani. Kahjuks see tulemust ei andnud.

Kõik mehe isiklikud asjad, sh rahakott ja dokumendid, on kodus ja praegu ei ole meil alust arvata, et mees oleks võinud liikuda kodukohast kaugemale. Täna hommikul leiti tema telefon tema koduhoovi pargitud autost.

Mehe elupaiga ümbruskond on läbi vaadatud ja kontrollitud on võimalikud kohad, kuhu mees võis suunduda. Täna õhtupoolikul tuleb Haapsalust vabatahtlik koerajuht, kes kontrollib veel ala koos otsingukoeraga. Otsingupiirkond on soine ja võsastunud keeruline maastik ning selle teatud aladele on ligipääs raskendatud. Praeguseks lõpetame aktiivsed maastikuotsingud ja kui laekub uut informatsiooni, siis otsustame edasised võimalikud otsingutegevused.

Print Friendly, PDF & Email