Saaremaa poisid laulsid end hõbedale

5.–8. aprillil toimus Kaunases Leedu ühe populaarsema ja armastatuma helilooja Juozas Naujalise nimeline koorikonkurss. Võistlus sai teoks neljandat korda ja seekord oli mõõtu võtmas viis koori Läänemere-äärsetest maadest – Poolast, Leedust, Lätist, Eestist ja Norrast.

ERAKOGUVaatamata väikesele osavõtjate hulgale oli tegemist siiski tõelise konkursiga, sest osavõtjad olid suhteliselt võrdse tasemega ja žüriil otsuste tegemine üsna keerukas. Vähemasti ütles nii tänavuse žürii esimees Igor Matiuchov (Venemaa). Teda assisteerisid Radoslaw Wilkiewicz (Poola) ja festivali peakorraldaja Rolandas Daugela (Leedu). Kõik kolm meest olid tõeliselt karismaatilised isiksused. Nad jagasid dirigentidele äärmise sõbralikkusega nõuandeid oma koori edasiarendamiseks ja kutsusid nende korraldatavatele konkurssidele.

Saaremaa poisid alustasid reisi neljapäeva hommikul. Õhtust sõime juba oma külalismajas, mis asus Kaunase vanalinnas ühe kiriku juures asuva kloostri katusekorrusel. Reedel esitasime 15-minutilise konkursikava Naujalise-nimelises muusikakoolis ja oma üllatuseks pääsesime osalema ka grand prix´ vooru, mis toimus laupäeva ennelõunal.

Pärastlõunal andsime veel koos külaliskooridega kontserdi imekaunis kirikus ja seejärel tegime õhtuse ekskursiooni Kaunase vanalinnas.

Konkurssi jääb meenutama hõbediplom (84 punkti) ja grand prix´ vooru II koha karikas.

Veikko Lehto
Saaremaa Poistekoori dirigent


Tulemused

Grand prix ja kulddiplom – Kaunase kolledži ja konservatooriumi noortekoor
I koht ja hõbediplom – Riia saksa gümnaasiumi tütarlastekoor
II koht ja hõbediplom – Saaremaa Poistekoor (dirigendid Veikko Lehto ja Tiina Oks)
III koht ja pronksdiplom – Põhja-Norra Grovfjordi küla kammerkoor
diplom osalemise eest – kammerkoor Glas Przemienienia Poolast

Print Friendly, PDF & Email