SAAREMAA KANDID: Kuidas lapsed Kevadüminaks valmistuvad?

Helen Aasmaa, Valjala põhikooli muusikaõpetaja
Tiina Oks, Leisi keskkooli muusikaõpetaja

Laste lauluvõistlused on ajast aega olnud väga populaarsed, juba siis, kui toimusid esimesed, mille algataja oli Lea Kuldsepp – saal oli alati paksult positiivsust täis, kõik toetasid, lohutasid, rõõmustasid koos – siis oli kõik uus ning põnev. Kõik lauljad said tunnustuse osaliseks ja olid õnnelikud.

Heal lapsel on ikka palju nimesid, küll on olnud Laululind, siis Laulukarussell. Nüüd esimest korda on Saaremaal noorte solistide konkursi nimeks Kevadümin 2018 ja tore on see, et jälle saavad esineda kõik vanuserühmad, väikestest kuni koolilõpetajateni välja (3–19-a).

Meie eelvoor kannab nime Viisivakk ja see toimub pühapäeval, 15. aprillil Pärsama kultuurimajas. Meie konkurss on mõeldud Kaarma, Valjala, Pihtla ja Leisi piirkonna tublidele lauljatele. Pärsamal on kõigile alati esineda meeldinud – soe vastuvõtt ja mõnus lastepärane kostüümis teadustaja Aina oskab esinemiseelseid pingeid hästi maandada.

Laulu valimine ja selle sobimine õpilasele on päris keeruline ülesanne, tahaksime ju leida just selle laulja häälele ja iseloomule sobilikku laulu, mis ka talle endale meeldib.

Sel aastal on ettevalmistusi seganud väga pikk haigusteperiood, lastel on olnud köha ja hääl ära, mis on veel pärast haigustki kaua õppimist seganud. Kuid harjutamised käivad ja anname koos endast parima, et õpilastel oleks kindel tunne ja hea meel kordaläinud esitusest.

Hoiame oma väikeste solistidega Eestimaa laulutraditsiooni ja tunneme rõõmu, et nii paljudele lastele meeldib väga laulda.


Karin Pulk, Lümanda ja Salme põhikooli muusikaõpetaja

Lümanda Laululind toimub sel aastal 21. korda. Nagu ikka osalevad lauljad nii lasteaiast kui ka koolist. Eelvoor koolilastele toimus 4. aprillil Lümanda põhikoolis. Siiani on lauljaid jätkunud ja aktiivsemad on olnud ikka tüdrukud. Kahjuks jääb aina vähemaks vanemaid lauljaid (5.–9. klass). Läbi aastate on lõppkontserdile jõudnud keskmiselt 30 lauljat. Noorim on olnud 3-aastane ja vanim 14-aastane.

Traditsiooni on elus hoitud ikka tänu koostööle ja meeskonnatööle. Peale tublide laste ja lastevanemate tahan tänada lauluõpetaja Ülle Reinsood, kes lapsed juba lasteaias laulupisikuga nakatab, kultuurijuht Ulvi Põldu, kes on alati andnud maksimumi lõppkontserdi korraldamisel, kooli huvijuhti Reet Lahte, kes igati toetab ja aitab läbi viia eelvoorud koolis. Aitäh Lümanda lasteaiale ja põhikoolile ning ka headele sponsoritele.

Salme Laululind toimub sel aastal 13. aprillil Salme rahvamajas ja juba 25 korda! Traditsioonile pani aluse Aili Nuum, kes võtab siiani aktiivselt osa oma kohaloleku ja toetusega nii eelvoorudest kui ka kontsertidest.

Lõppkontserdile on lasteaiast ja koolist kokku jõudnud keskmiselt 30–35 last. Osalemise rekord kuulub tüdrukutest Hedy Läetsale (14 korda), kes on olnud ka noorim osaleja, ja poistest Matis Prostangile (tänavu 10. kord).

Kooli eelvoorude läbiviimisel on suureks abiks ja toeks huvijuht Mariliis Oder oma meeskonnaga. Salme Laululind on aga nii vanaks saanud tänu tublile kultuurijuhile Maire Sillaveele, kes oskuslikult “kõik rattad tööle paneb”.

Print Friendly, PDF & Email