E-Profiili vara pandi miljonite eest müüki

Pankrotihaldur Sirje Tael pani tööstusfirma E-Profiil, mille omanikeringi kuulub ka Saaremaa ettevõtja Lembit Soe, vara miljonite eurode eest müüki, vahendas Äripäev.

Pankrotti läinud E-Profiil tegutseb seni, kuni vara on müüdud. Seejärel firma kustutatakse, otsustasid võlausaldajad veebruaris peetud koosolekul. Pankrotivara hulka kuuluvad praegu Tallinna tootmisüksuse vara Lasnamäel Suur-Sõjamäe piirkonnas ning Paldiski tootmisüksus Kai ja Peetri tänaval. Kaup on müügis tervikvarana, selgub enampakkumise teatest.

Müüki läinud vara alghind on 10 miljonit eurot. Paldiski kinnistutel on müügis 25-aastase tähtajaga hoonestusõigused. Tallinnas on müügis aga tootmisüksuse vara. Nimelt on sealse pinna omanik Mainor Ülemiste, kellega E-Profiilil oli üürileping.

Leping ei lähe aga üle vara ostjale, nii et uus omanik peab vara kas minema vedama või ise Mainor Ülemistega uue lepingu sõlmima.

E-Profiili tervikvaraga lähevad kaasa ka töölepingud, mida on praeguse seisuga 65. Enampakkumisele registreerimine algas 2. aprilli keskpäeval ja lõpeb 18. aprillil. Osalemiseks tuleb tasuda 150 000 eurot ta­gatisraha. Alghind on 10 miljonit ja pakkumiste samm 10 000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email