PAAVEL TUUSTI 100: Sellist lund pole minu sünnipäeval enne olnud!

Eile võttis Muhus Mõega külas sündinud ja kasvanud kauaaegne elektriside-mees Paavel Tuusti oma Orissaare kodus suurel juubelipäeval vastu õnnitlusi ja tervitusi sugulastelt, sõpradelt ja Saaremaa valla esindajailt.

SAJA-AASTANE PAAVEL: Kui Saarte Hääle tiim eile Paavel Tuustil Orissaares külas käis, oli heatujuline juubilar valmis kasvõi kogu oma eluloo lehemeestele ära rääkima.
MAANUS MASINGNatuke rohkem kui kuu aega Eesti Vabariigist noorem Paavel oli oma sajandal sünnipäeval elurõõmus, viskas nalja ja tuletas meelde pikal eluteel juhtunut.

”Ma ei mäleta, et minu sünnipäeval oleks Saaremaal kunagi nii paks lumekiht maas olnud. Taevataat on mind sajandal sünnipäeval niimoodi meeles pidanud,” arutles juubilar eile mahasadanud lume üle.

Muhust Vigalasse mesinikuks õppima läinud Paavel on oma elutöö teinud hoopiski elektriside valdkonnas. Mitukümmend aastat oli ta Ida-Saaremaal liinitehnilise jaoskonna ülem.

Mitusada kilomeetrit sideliine on Paavel Tuusti juhendamisel Saaremaal ja Muhus ehitatud, seda ei oska keegi täpselt öelda. Paavel tõi siiski ühe näite, öeldes, et mõnel aastal tuli välja vahetada 400 telefoniposti. Kõik tuli teha käsitsi. Mehhanisme nappis.

Suure sõja aastaid meelde tuletades mainis Paavel, et on teeninud kolme riigi sõjaväes. Kõigepealt läks nooruke muhulane Eesti kaitseväkke. Sõja ajal tuli tal kanda veel punaväe ja Saksa armee vormi.

”Mul on igal pool hästi läinud. Saatus on minu vastu armuline olnud,” mõtiskles juubilar.

Praeguse elu üle kõrges eas vanahärra ei kurda. Tänavu võttis ta vastu Orissaare teenetemärgi.

”Tänu minu headele lastele ja lastelastele, kes minu eest hoolitsevad, ei tunne ma millestki puudust. Eesti Vabariigis on hea elada,” tõdes Tuusti.

Juubilaril on tütar ja poeg, viis lapselast ja kolm lapselapselast.

Saarte Hääl ja Kadi raadio õnnitlevad Paavel Tuustit suure juubeli puhul.

Print Friendly, PDF & Email