MINU ÖÖKAPIRAAMAT: Raamatud keelest, inimestest ja taimedest

Mida teevad saare naised pikkadel ja pimedatel talveõhtutel? Teadagi võtavad kätte kudumisvardad, tikkimisnõela või… raamatu. Salmel elav Malle-Reet Jõgi just nii teebki.

1000 LEHEKÜLGE SÜLES: Ligi tuhandeleheküljeline taime­raamat on Malle-Reet Jõgile igapäevaseks lugemiseks.
MAANUS MASINGTihti tuleb Malle-Reedal oma suures eramus üksinda toimetada, kuna abikaasa Ants roolib rekat Rootsis, Norras ja mujal põhjamaade teedel. Märtsikuu keskel, kui Mallele külla läksime, oli Ants parasjagu merel, oma suure autoga parvlaeval teel Rootsist Ahvenamaale.

Antsu ja Malle kolm tütart on kõik juba ise pereinimesed ja elavad mujal. Pere esiklaps Mailis elab juba mitmendat aastat Paapua Uus-Guineas. Keskmine ja noorim tütar on end Tallinnas sisse seadnud.

Raplamaal sündinud ja kasvanud Malle-Reet on nüüdseks juba peaaegu 50 aastat Saaremaal elanud, neist 40 Salmel.

“Ma ei tea, kas olen selle ajaga saarlaseks või sõrulaseks saanud. Üheks öökapiraamatuks ongi mul “Sörulase aabits”. See on üks vajalik raamat. Kuigi olen siin kaua elanud, ei tea ma kõikide sõnade tähendusi. Aabitsast saan teada,” räägib Malle-Reet, miks ta seda raamatut hindab.

Veel ütleb endine kauaaegne lasteaiakasvataja ja nüüdne taluperenaine, et see ei ole tavaline aabits, kust A ja B selgeks saad, vaid annab täieliku ülevaate Sõrve elu-olust…

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email