Saaremaa õpilaste tööd teadusfestivalil

Saaremaa noored on aprilli keskel toimuva õpilaste teadustööde konkursi teises voorus esindatud kaheksa tööga.

Kokku saadeti Saare maakonnast konkursile 13 tööd, osales kolm kooli ja Saaremaa ühisgümnaasium oli üheksa konkursile esitatud tööga nelja kõige suurema osalejate arvuga kooli seas.

Õpilaste teadusfestival toob kokku teaduse populariseerijad üle Eesti ning selle raames toimub õpilaste teadustööde riikliku konkursi teine voor, kus esinevad stendiettekannetega õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimad.

Nende hulgast valitakse välja riiklike preemiate ja eriauhindade saajad, mida annavad välja erinevad asutused.

Töid laekus sel aastal 158, osalejaid on võrreldav arv varasemate aastatega, sel aastal osales sarnaselt eelmise aastaga 166 õpilast (kuuel tööl on kaks autorit ja ühel tööl kolm). Noormehi osales konkursil 54 ja neidusid 112.

Õpilaste teadusfestival toimub 12.–13. aprillil Tartus.


SAARLASTE TEADUSTÖÖD
Kalev Kaasik “Suitsu- ja räästapääsukeste loendusest Saaremaal Pihtla vallas aastatel 1995 ja 2017”, SÜG, 9. kl.
Ene-Liis Orb “Kudjape metaanilagunduskattega prügila taimestiku kuivaine, fosfori ja lämmastiku kontsentratsioon”, SÜG, 12. kl.
Kennet Puiestee “Brahhiopoodid – kivistised Saaremaa rannikul”, SÜG, 6. kl.
Rauno Põlluäär “Klippel-Trénaunay-Weberi sündroom – osake minu elust”, SÜG, 12. kl.
Emilia Rozenkron “Kärjeleediku (Achroia grisella) ja vahaleediku (Galleria mellonella) kasvatamisest ja polüetüleeni lagundamise võimest”, SÜG, 12. kl.
Karl Hendrik Tamkivi “Nahkhiirte poegimiskoloonia hoone valiku sõltuvus ümbritsevast maastikukompleksist Lääne-Saaremaal”, SÜG, 11. kl.
Karl Jakob Toplaan “Sarvikpütt (Podiceps auritus): bioloogia, levik ja arvukus Saaremaal” KG, 12. kl.
Torm Vatsfeld “Kuressaare jahisadama faarvaatri vallide ja Laiamadala linnustik ja selle muutused aastatel 2000–2017”, SÜG, 9. kl.
Sass Kesküla “Hariliku muguljuure (Herminium monorchis) ja kärbesõie (Ophrys insectifera) levik ning arvukus Kuressaares Tuule tänava mereäärsel rohealal 2017. aasta suvel”, Aste põhikool, 7. kl.

Print Friendly, PDF & Email