Viirelaiu tuletorn tahetakse avada külastajatele

MTÜ Viirelaiu Tuletorni Muuseum taotleb veeteede ametilt luba Suures väinas asuva saare tuletorni avamiseks külastajatele.

MTÜ Viirelaiu Tuletorni Muuseum, keda esindab Viirelaiu puhkekeskuse juhataja Priit Villemson, märgib kirjas veeteede ametile, et Viirelaiu tuletorni inimestele avamine oleks tõeline turismimagnet keset Väinamerd. Tuletorni otsast avaneb vaade Liivi lahele lõunas, Muhumaale läänes, Väinamerele põhjas ja Mandri-Eestile idas.

Viirelaiu tuletorn kui Eestis teadaolevalt vanim metalltuletorn asub 2017. aastal avatud puhkekeskuse hooviala keskel. Viirelaiu majakavahi hoonete baasil loodud puhkekeskus tõstis saare külastajate arvu 2000 inimeseni aastas.

MTÜ soovib modifitseerida ka praegu veel töötavat tuletorni nii, et külastajad seal midagi lõhkuda ei saaks ja endale haiget ei teeks. Tuletorni vaateplatvorm võiks olla avatud päikesetõusust päikeseloojanguni. MTÜ on valmis sõlmima veeteede ametiga 10-aastase rendilepingu ja maksma ametile tuletorni eksponeerimise eest 100 eurot renti kuus.

Print Friendly, PDF & Email