SAAREMAA KANDID: Mis tehtud, mis teoksil?

Krista Riik
Tornimäe rahvamaja juhataja

Aasta algus suures vallas on möödunud kiiresti, on segadusi, on kordaminekuid ning kõiges selles uues oleme püüdnud siin Pöide kandis oma toimetamisi teha.

Enne Eesti Vabariigi sünnipäevapidustusi korraldas Tornimäe põhikool olümpiamängud, kus võisteldi talialadel, viktoriinis jne. Lastele meeldisid need olümpiamängud väga.

21. veebruaril oli Tornimäe rahvamajas pidulik kontsertlavastus “100 aastat Eestis”, lavastajaks Krista Kütt. Sellega anti lühike ajalooline ülevaade Eestist, mida ilmestasid vastavalt ajastule rahvamaja taidlejate, põhikooli õpilaste ja lasteaialaste esitatud tantsud ja laulud. Tervitussõnu laususid Saaremaa vallavanem Madis Kallas, Pöide teenuskeskuse juht Toomas Oll ja osavallakogu esimees Õnne Sööt.

Samuti anti üle Pöide valla 2017. aasta tegija ja aasta teo tunnustused. Aasta tegijaks pärjati Aili Ansper ja aasta teo tegijaks kuulutati Kingli Grupp OÜ. Tornimäe rahvamaja 2017. aasta sõbra tiitli pälvis Riina Linde. Pärast kontsertlavastust söödi ühiselt pidupäevatorti.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistati ka Kõrkvere seltsimajas (20. veebruaril), seal esinesid Orissaare gümnaasiumi õpilased ja pärast istuti ühises pidulauas. Reedel, 23. veebruaril toimusid pidulikud aktused Tornimäe lasteaias ja põhikoolis.

25. veebruaril korraldati Pöide spordiseltsi eestvedamisel suusasõit Pöide terviserajal. Sõitjaid oli koos lastesõidus osalejatega ligemale sada. Lastel oli võimalik sõita 600 m ja 1 km, suure raja pikkus oli 27 km ning oli ka võimalus läbida 9-kilomeetrine ring. Suure ringi võitjaks tuli Karl Jakob Toplaan, talle järgnesid Tarmo ja Mairo Mändla.

9 km ringi võitis Gert Kaldmäe, järgnesid Silver Vahstein ja Arre Markus Toplaan. Naistest oli 9-kilomeetrisel rajal esimene Oksana Hiis, järgnesid Kadri Viil ja Vaige Aav. Suusapäev läks korda tänu heale korraldusmeeskonnale ja toetajatele. Pöide terviseraja suusarajad ootavad aga ikka kõiki suusatama.

Enne naistepäeva oli Tornimäe rahvamajas võimalik osaleda mitmel üritusel. Esmaspäeval sai käsitööringis voolida endale savist midagi ilusat. Teisipäeval valmistasime meeste näpunäidete järgi süüa ja kolmapäeval oli külas Triinu Karolin HOIA homespast, kes andis ülevaate nahahooldusest ja nahahooldustoodetest. Neljapäeval, naistepäeval liikusid mehed ringi suurte lillekimpude ja tortidega. Õhtul võisid aga pered tulla kinno, vaatama filmi “Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused”.

Ka Tornimäe noortekeskus tegutseb uue hooga, meil on nüüd uus noortekeskuse juht Helena Liiv. Praegu toimuvad sulgpalliturniirid, ees on palju huvitavaid üritusi. Lähiajal tuleb üks huvitav üritus seoses lumega, kuid seda siis, kui ilm lubab.

17. märtsil tulevad aga kokku kõik maakonna segarühmad, et valmistuda juunis toimuvaks Saaremaa 46. tantsupeoks. Pärast tantsude õppimist istutakse ühises peolauas, nauditakse tantsutrupi Lips esinemist ja keerutatakse jalga Aare Tomsoni pillimängu saatel.

Print Friendly, PDF & Email